hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kayısı deposu lojistik üssüne dönüştü

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Malatya'daki deprem nedeniyle afetzedelerin ihtiyaçlarının hızla karşılanması adına Türkiye'nin en büyük lisanslı kayısı deposu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından lojistik merkezine dönüştürüldü. Bölgeye gelen yardımlar burada toplanarak, depremzedelere ulaştırılıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Lisanslı kayısı deposu, lojistik üssüne dönüştürüldü. Gelen yardımlar burada depoda toplanıyor, tasnif edildikten sonra depremzedelere ulaştırılıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Burada gördüğünüz lisanslı kayısı deposu yardım lojistik merkezine dönüştü. Burası Türkiye'nin en büyüğü. AB fonlarıyla inşa ettiğimiz bir tesis. Sadece depolama alanı yok, aynı zamanda laboratuvarlarıyla entegre bir alandı. Önümüzdeki dönemde yaraları sardıktan sonra asli görevine dönmüş olacak" dedi.

  Kayısı deposu lojistik üssüne dönüştü

  Malatya'da bulunan Türkiye'nin en büyük lisanslı kayısı deposu, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından depremzedeler için yardım üssüne dönüştürüldü. Bölgeye gelen yardımlar önce burada toplanıyor, ayıklandıkdan sonraysa depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıkıyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Personeli Çınar Aydoğmuş, "Türkiye'nin dört bir yanından gelen, ülkemizin her ferdinin bize emanet ettiği yardımları hazırlayarak burada tüm ailelerimize ulaştırıyoruz" diye konuştu. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow