Kemal Kılıçdaroğlu Abdullah Gül'le görüştü

Video: Kemal Kılıçdaroğlu Abdullah Gül'le görüştü
CNN TÜRK'te <a class="in-news-link" href="/hande-firat" target="_blank" title="Hande Fırat haberleri">Hande Fırat</a>'ın sunduğu <a class="in-news-link" href="/gece-gorusu" target="_blank" title="Gece Görüşü haberleri">Gece Görüşü</a> programında önemli açıklamalarda bulunan Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi, <a class="in-news-link" href="/chp" target="_blank" title="CHP haberleri">CHP</a> Genel Başkanı <a class="in-news-link" href="/kemal-kilicdaroglu" target="_blank" title="Kemal Kılıçdaroğlu haberleri">Kemal Kılıçdaroğlu</a>'nun, eski Cumhurbaşkanı <a class="in-news-link" href="/abdullah-gul" target="_blank" title="Abdullah Gül haberleri">Abdullah Gül</a> ile bir görüşme gerçekleştirdiğini duyurdu. Selvi, Gül'ün ayrıca ekim ayında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile görüştüğünü açıkladı.

CNN TÜRK'te Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programında önemli açıklamalarda bulunan Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bir görüşme gerçekleştirdiğini duyurdu. Selvi, Gül'ün ayrıca ekim ayında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile görüştüğünü açıkladı.

CNN TÜRK'te Gece Görüşü programında açıklamada açıklamalarda bulunan Hande Fırat, "Çarşamba günü önce benim yazdığım, şimdi burada konuşulan Abdulkadir Selvi'nin de 'Kemal Kılıçdaroğlu da doğruluyor' dediği, yaklaşık 3 hafta önce Kemal Kılıçdaroğlu ile Abdullah Gül, yüz yüze 3.5 saat bir görüşme gerçekleştirdi" dedi.

Programda konuyla ilgili ayrıntı veren gazeteci Abdulkadir Selvi, Kemal Kılıçdaroğlu ile Abdullah Gül arasındaki görüşmenin detaylarını ise şöyle açıkladı:

"Aslında sadece bir görüşme değil, Sayın Kılıçdaroğlu ile kasım ayında yaptığı görüşme var Sayın Abdullah Gül'ün. Daha önce de Ekim ayında Temal Karamollaoğlu ile yapılan bir görüşme var Abdullah Gül ile. Ben onu hem Abdullah Gül kanadına, hem de Karamollaoğlu'nun bizzat kendisin sormuştum. Burada paylaşabiliriz. Sayın Kılıçdaroğlu 'güncel siyasete girmedik, dış politika ağırlıklı olarak görüştük. Dış politikadaki gelişmeleri değerlendirdik. Demokratik hukuk devleti ve ekonomiyi konuştuk, ancak güncel siyasete girmedik' diye Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları var.

Sayın Temel Karamollaoğlu ile olan görüşme ise ekim ayında gerçekleşiyor. Karamollaoğlu'nun talebi üzerine gerçekleşiyor, kendisi onu söyledi. 24 Haziran seçimlerinin sonuçlarını konuştuk, ufuk turu yaptık. Görüşmede biz iki kişiydik, Sayın Gül'ün yanında da birisi vardı. Oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik, gerek olursa da yeniden bir görüşme yapabiliriz, Abdullah Bey bizim eski dava arkadaşımız."

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS