Kılıçdaroğlu adayın açıklanacağı tarihi duyurdu

Kılıçdaroğlu adayın açıklanacağı tarihi duyurdu

6'lı masa adayını ne zaman açıklayacak? Bu soru hala yanıtlanmış değil. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, adayın önce 13 Şubat'ta açıklanacağını söyledi. "Ardından kararı 13 Şubat'ta alacağız" dedi. Sonrasında kararın açıklanacağını açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

KILIÇDAROĞLU ÖNCE "13 ŞUBAT" SONRA "23"Ü DEDİ

Önce tam olarak tarihi duyurdu. Ardından tarihte değişiklik olabilir mesajı verdi. 6'lı masanın cumhurbaşkanı adayı ne zaman açıklanacak sorusunu böyle yanıtladı. "13 Şubat'ta inşallah cumhurbaşkanı adayımızı açıklayacağız kamuoyuna. Büyük bir olasılıkla 13'ünde karar alacağız ama cumhurbaşkanı adayımız diyelim ki 13'ünde değil de 23'ünde ortak mutabakat metniyle beraber açıklayacağız" dedi.

"CHP'LİLER BENİM ADAY OLMAMI İSTİYOR"

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Aday olacak mısınız?" sorusuna yanıtı da ilginçti. Kılıçdaroğlu, "Her parti doğal olarak kendi liderini, cumhurbaşkanı adayı olarak görmek ister. Cumhuriyet Halk Partililer de kendi genel başkanlarını cumhurbaşkanı adayı olarak görmek isterler" ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

DEMİRTAŞ'TAN KILIÇDAROĞLU'NA SELAM

Canlı yayın sırasında Kılıçdaroğlu bir soru üzerine eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a selamlarını iletti. CHP lideri, "Kendisine teşekkür edelim ve kendisine buradan selamlarımızı da gönderelim. Haksız bir şekilde içeride tutulduğunu da biliyorum" diye konuştu.