Kılıçdaroğlu: Başvuran çok, söz verdiğim yok

Kılıçdaroğlu: Başvuran çok, söz verdiğim yok

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Siyasetin değişmeyen gündemi cumhurbaşkanlığı seçimi. Özellikle de Millet İttifakının adayı kim olacak sorusu. Son günlerde iş dünyasından bazı kişilerin isimleri de anılıyor kulislerde. O isimler CHP Liderine de soruldu. Kılıçdaroğlu, başvuruları doğruladı. Ama, "Kimseye söz vermedim" diyerek de Millet İttifakını işaret etti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Millet İttfakının muhtemel adayı çok konuşuluyor. Çok merak ediliyor. Hatta son günlerde iş dünyasından bazı isimler de gündeme geldi. Kemal Kılıçdaroğlu, gazeteci Murat Yetkin'e yaptığı açıklamada gelen talepleri doğruladı.

"Doğrusu çok kişi geliyor. İş dünyasından, eski politikacılardan, bürokratlardan, başka kesimlerden... Rapor yazıp getirenler, özgeçmiş bırakanlar oluyor. Böyle bir beklenti var. Sanıyorum diğer liderlere de gidenler var. Ben herkese aynı şeyi söylüyorum. Buna Millet İttifakı olarak karar vereceğiz. Ve henüz ve Sayın Meral Akşener ile olsun, görüştüğümüz diğer liderlerle olsun adayın kim olması gerektiği konusunda bir konuşmamız olmadı."

Bir kez daha ittifakı işaret ederek, "Adaylık için olumlu görüş verdiğim biri yok" dedi. Kılıçdaroğlu'na, "Gelenlere "olmaz" deyip söylentilerin önünü kesme yoluna neden gitmiyorsunuz?" diye de soruldu.

"Kimseye "Sen olmazsın" ya da "Olamazsın" demiyorum. Çünkü Millet İttifakı olarak belki de bir liderin önerisi o isimlerden birisi olabilir. O yüzden ben "Olmaz" deme hakkını tek başıma kendimde görmüyorum. İkincisi, böyle bir negatif dil kullanmak benim doğama aykırı. Ama ben kimseye olumlu bir yanıt vermiş de değilim. Defalarca adayı birlikte belirleyeceğimizi söyledim, söylüyorum.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber