hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kılıçdaroğlu: "Bir numaralı ülkücü benim"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir numaralı ülkücü benim, milliyetçi de benim" dedi. Bayrak ve vatanın iki kırmızı çizgisi olduğunu söyledi. CHP lideri altılı masaya da bir mesaj verdi. "Bu bizim partili, buraya getirelim, dersek, bu olmaz" diyerek liyakat vurgusu yaptı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Eğer benim bildiğim vatanseverlikse ülkücülük, bayrak severlikse ülkücülük; bir numaralı ülkücü benim, milliyetçi de benim."

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milliyetçilik vurgusu yaptı. “Bir numaralı ülkücü benim” dedi.

  "Bizi hep eleştirirler, hep kızarlar, hep bağırırlar, ‘terörist' derler; ‘kucaklaştın, şunu yaptın, bunu yaptın…' terör örgütünün saldırdığı adam benim."

  Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde gerçekleşen üye katılım töreninde verdi mesajlarını. İki kırmızı çizgisinin olduğunu söyledi.

  "Hepimizin bir hedefi var; bayrağımız ve vatanımız. Bayrak ve vatan bizim kırmızı çizgimizdir. Bayrak ve vatanı ile sorunu olmayan herkesin başımızın üstünde yeri vardır. Dolayısıyla, çizgiyi böyle koyduğunuz zaman hiçbir sorunumuz da kalmamış olur."

  CHP lideri altılı masaya bir de mesaj verdi.

  Kılıçdaroğlu "Biz, altılı masada toplandığımızda, ‘Allah nasip eder, bu millet bizi iktidar yaptığında, Merkez Bankası'nın başına kim atanacak, BDDK'nın başına kim atanacak, bu bizim partili, bu getirelim, dersek, bu olmaz. O işi en iyi bilen insanları getirmeliyiz." dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow