Kılıçdaroğlu Çelik'e "Çekil" dedi mi?

Kılıçdaroğlu Çelik'e "Çekil" dedi mi?

CHP'nin en kritik il kongresi şüphesiz kurultayda genel başkanı belirleyecek en çok delegenin olduğu İstanbul Kongresi. Kongre için iki isim adaylık yarışına girdi. CHP Genel Başkanı iki il başkanı adayı ile ayrı ayrı görüştü. Peki onlara ne mesajlar verdi?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul'un netleşen iki il başkanı adayı ile kritik görüşmeler yaptı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu. İki aday da Ankara’ya çağrıldı. İkisiyle de ayrı ayrı bir araya geldi. İki ismin sosyal medyadan fotoğraflarla duyurdukları o görüşmelerde CHP lideri en kritik il kongresi için ne mesajlar verdi?

Kılıçdaroğlu Çelike Çekil dedi mi

CHP LİDERİ, İSTANBUL İL BAŞKAN ADAYLARIYLA GÖRÜŞTÜ

Önce değişimcilerin adayı Bahçelievler ilçe başkanı Özgür Çelik'le görüşme oldu. Çelik'in İmamoğlu'na yakın bir isim olduğu biliniyor. Ama Özgür Çelik 3’üncü yol adımları atan eski genel başkan yardımcısı Erdoğan Toprak'ın da desteklediği bir isim. Baş başa yapılan görüşme 45 dakika sürdü. Kılıçdaroğlu'nun görüşmede Çelik'e "İstanbul'da bölünmüş bir yapı, kutuplaşma arzu etmiyorum. Sağduyulu bir kongre süreci olsun" mesajı verdiği belirtildi. Siirt’te İzmir’de yaşanan olayların olmaması yönünde görüş belirttiği ifade edildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ardından Cemal Canpolat geldi CHP Genel Merkezi’ne. 2018'de il başkanlığı yarışına giren Canpolat, o yarışta Canan Kaftancıoğlu karşısında kaybetmişti. O dönem Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu'nu desteklemişti. Bu kez Canpolat, genel merkezin adayı olarak çıkacak kürsüye. Canpolat'ın seçim sonrası ilk etapta İmamoğlu'nu desteklediği ama Kılıçdaroğlu'nun İmamoğlu ile uzlaşmak için Canpolat'ın ismini zikrettiği ifade edildi. Kılıçdaroğlu ona da "Kavgasız bir kongre olmasını istiyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu Çelike Çekil dedi mi

"AYNI YERDE FOTOĞRAF VERDİM, AYNI MESAFEDEYİM"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İstanbul Kongresi adaylarına ilişkin parti meclisi toplantısında da konuştu. Edinilen bilgilere göre, "İl kongresi iki adayı da çağırdım aynı yerde fotoğraf verdim, paylaşmalarını istedim. İkisine de eşit mesafedeyim" dedi.

Bu iki adayın genel merkez görüşmeleri sonrası resmen çalışmalarına başladığı da kaydedildi. Özgür Çelik'in ilçe başkanları ile bir araya gelmesi, Cemal Canpolat’ın da çarşamba günü resmen adaylık duyurusu yapması bekleniyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber