Kılıçdaroğlu-İmamoğlu görüşmesinden yansıyanlar

Kılıçdaroğlu-İmamoğlu görüşmesinden yansıyanlar

{ title }

SONRAKİ VİDEO

28 Mayıs’ın ardından CHP’de değişim rüzgarları esiyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bir araya geldi. O görüşmeden neler yansıdı? Kurultay süreci için alınan kararlar neler? İşte detaylar…

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önce İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ardından değişim çağrısı yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşmeleri sonrası sessizliğini koruyor.

CHP’li kaynaklar, İmamoğlu-Kılıçdaroğlu görüşmesinde Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlık görevinde olmasının ele alındığı, değişim çağrılarının kurmay kadroya yansıtılması için İmamoğlu’nun talepte bulunduğu ifade edildi. Yani İmamoğlu Kılıçdaroğlu’na yeni MYK için isim verdi.

Kılıçdaroğlu-İmamoğlu görüşmesi öncesi katıldığı MYK’da önündeki kurultay seçeneklerinden olağan kurultay sürecini tercih etti. Kılıçdaroğlu’nun partisinin başında olacağı da Faik Öztrak'ın açıklamaları ile netleşti.

Öztrak, “Genel başkanımız, yeni merkez yönetim kurulunu hafta sonu yapılacak parti meclisi toplantısının ardından belirleyecektir. Mücadeleye güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Olağan kongre takvimini de ele aldık. Bu kapsamda kongrelerle ilgili karar da hafta sonu yapılacak parti meclisinde değerlendirilecek.” ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP lideri bu dönem mecliste olmayacak. Meclis grup başkanlığına Özgür Özel'in seçilmesi bekleniyor.

Özel, “Grup başkanı olarak devam edeceğiz. Zorlu bir dönem. Seçmenin mesajını anlayıp ona uygun siyaseti şekillendirme ihtiyacı var.” sözlerini kullandı.

Grup başkan vekillikleri için de CHP bu kez seçimle değil, belirlenen isimlerin oylanması yöntemine başvuracak. Grup başkanvekillikleri için Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Ali Öztunç, Bülent Tezcan ve Ali Mahir Başarır'ın ismi geçiyor. Meclis başkanvekilinin ise Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca'nın olacağı konuşuluyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber