hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kılıçdaroğlu: "İnce'ye teklif yapıldı" İnce: "Bana ittifak ile ilgili hiçbir teklif yapılmadı"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'ye ittifak teklifi yapıldığını duyurdu. "Biz üzerimize düşeni yaptık ama uzlaşamadık" dedi. İnce ise "Bana ittifak ile ilgili hiçbir teklif yapılmadı" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Orada değil ama teklif yapıldı. Ayrıntılara girmek istemem. 14 Mayıs sonrasına dair bir teklif mi? Öncesi de sonrası da. Bir teklif yapıldı ama üzerinde uzlaşılamadı. Biz üzerimize düşeni yaptık"

  Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'ye ittifak teklifi götürdüklerini söyledi. Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerinden dakikalar sonra İnce'den yanıt geldi.

  İnce, "Kılıçdaroğlu ile partimizi ziyareti sırasında; deprem bölgesini, sandık güvenliğini, trolleri konuştuk. Kendisi tarafından bana ittifak ile ilgili hiçbir teklif yapılmamıştır" dedi. "Kendisiyle tüm iletişim kanallarımız açık olmasına rağmen bu konuda hiçbir görüşmemiz olmamıştır" ifadelerini kullandı.

  KILIÇDAROĞLU: SECCADEYİ FARK ETMEDİM

  Katıldığı televizyon programında soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, bir iftar programı sonrası, katılımcılarla çektirdiği fotoğrafta seccadeye ayakkabıyla basmasını da değerlendirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kılıçdaroğlu: İnceye teklif yapıldı İnce: Bana ittifak ile ilgili hiçbir teklif yapılmadı

  "Yerde bir seccade olduğunu fark etmedim. Bir yanlışımız var burada bunun fark edilmesi lazımdı. Tuzak diyen oldu komplo diyen oldu, her şey oldu. Onu bilmiyorum ama sonuçta bir gerçek var yani. O gerçeği benim kalkıp da başka bir gerekçeye sığdırmam bana yakışmaz. Samimi bir müslümanım, samimi müslümanlara sığınıyorum"

  KILIÇDAROĞLU: SİYASET KAVGA ETME ALANI DEĞİLDİR

  CHP lideri kendisinin cumhurbaşkanı adaylığına karşı çıkıp İYİ Parti'den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu hakkında da konuştu.

  "Yanlış yaptığımı düşünmüyorum, ben de insanım, hatam da olabilir. Varsa bir şey Sayın Ağıralioğlu gelir oturur konuşuruz. Siyaset kavga etme alanı değil. HDP'ye bakanlık vereceksiniz sözleri. Hayır efendim görüşmedik bunları. Bir şeyler karıştırabilir miyim, Millet İttifakı'nı acaba teröre destek veriyor algısı yaratabilir miyim, yok efendim öyle bir şey"

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow