Kılıçdaroğlu kurultay gecesini anlattı

Kılıçdaroğlu kurultay gecesini anlattı

Bugün CHP'de devir teslim var. Kılıçdaroğlu, 13 yıl sonra koltuğunu yeni Genel Başkan Özgür Özel'e devredecek. Ama hala gündemde kurultay gecesi çekilme tartışmaları konuşuluyor. Kemal Kılıçdaroğlu, o geceye dair konuştu. "Çok ağırıma gitti" dediği, Ekrem İmamoğlu'na yakın bir sosyal medya hesabının paylaşımına dikkat çekti. Çekilmeme kararını o tweet sonrası aldığına işaret etti.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Kurultay günü çekildi çekilecek vazgeçti iddiaları ile ilgili ilk kez konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, ilk tur oylamadan sonra çıkan tablo ve yaşananları gazeteci Saygı Öztürk'e anlattı.

Kılıçdaroğlu ilk turun ardından Divan Başkanlığı yapan Ekrem İmamoğlu ile görüştüğünü, "Özgür Bey’i çağırın, ben elini kaldırayım." dediğini ifade etti. Ve o andan sonra olanları anlattı.

Kılıçdaroğlu kurultay gecesini anlattı

İmamoğlu ile bir fotoğrafının yer aldığı twette "İmamoğlu’nun önerisi ile çekiliyor" ifadeleri vardı. Kılıçdaroğlu o tweet sonrası olanları da anlattı, "Bunu diğer arkadaşlar da okumuşlar. Orada ‘gitmeyin, adaylıktan vazgeçmeyin’ diye bağıranlar oldu.” diyerek sosyal medyada yayılan "çekilmeyin" görüntülerine de açıklık getirdi.

Kılıçdaroğlu kurultay gecesini anlattı

O odada "ben depremzede bir muhtarım" diyen bir kişinin sözlerinin de çekilmemesinde etkili olduğunu ifade etti Kemal Kılıçdaroğlu. O muhtarın ‘adaylıktan çekilirsen ben de, çocuklarım da hakkımızı helal etmiyoruz' dediğini, bu sözler üzerine yarışa devam kararı aldığını ifade etti.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow