hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kılıçdaroğlu seçim sonrası merak edilenlere yanıt verdi

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, olağan kurultayın yerel seçimden önce yapılacağını açıkladı. Seçim sonuçlarını değerlendiren CHP lideri, "Kazanamadık ama ağır bir yenilgi değildi" dedi. Kılıçdaroğlu, değişim çağrısı yapan Ekrem İmamoğlu'na da mesaj verdi. "Niye genel başkan adayı oluyorsun demem ama önce İstanbul" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "KURULTAY YEREL SEÇİMDEN ÖNCE OLACAK"

  "Toplumda bir talep var. Ne yapmamız gerekir? Kurultayımızı toplayacağız. Düşüncem yerel seçimlerden önce bunun olması ve bitmesi." CHP'nin 38. olağan kurultayının yerel seçimden önce yapılacağını bu sözlerle açıkladı.

  "İMAMOĞLU'NU HALK İSTANBUL'A SEÇTİ"

  MYK'daki değişim sonrası "topyekûn değişim" çağrısı yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun olası CHP Genel Başkanlığı adaylığına yönelik soruyu yanıtladı. "Belediye başkanları seçildikleri beldeye hizmet etmek zorundalar, birinci öncelikleri budur. Çünkü halk onları kendilerine hizmet etsin diye seçti. Halk sizi seçti İstanbul'a. Siz buraları bırakın başka işlerle uğraşın, olmaz. Arkadaşlarımız genel başkanlığa aday olabilirler. Ben 'Niye genel başkanlığa adaysın?' demem" diye konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "ANKETLER BİZİ YANILTTI" MESAJI

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı televizyon programında gazetecilerin sorularını yanıtladı. 14 ve 28 Mayıs seçim sonuçlarını değerlendirdi. Seçim sürecine yönelik pişmanlığının olmadığını ve yaptıkları her şeyin doğru olduğunu söyledi. "Tabi biz kazanacağımıza inanıyorduk. Sadece biz değil, neredeyse bütün anket firmaları kazanacağımızı söylüyordu. Biz de kazanacağımıza inanıyorduk ama beklediğimiz olmadı. Üzüldük ama yine de ben o akşam konuştum" ifadelerini kullandı.

  "KAZANAMADIK AMA AĞIR YENİLGİ DEĞİLDİ"

  Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanlığı seçiminde ağır bir yenilgi almadıklarını savundu. "Ortaya çıkan tabloyu ağır yenilgi olarak görmek asla ve asla kabul edeceğim bir şey değil. Kazanamadık bunu gayet iyi biliyorum ama bu bizim umutsuz olmamamızı sağladı. Temel nedeni de şu; 2 puanlık bir fark var" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow