hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kılıçdaroğlu'na "Aday mısın?" sorusu

  KAYNAKCNN TÜRK

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan grup kürsüsünden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na 10 soru yöneltmişti. O sorulara CHP lideri sosyal medya hesabından yanıt verdi. Erdoğan'ın "Aday mısın?" sorusuna verdiği yanıt üzerinden siyasette polemik sürdü.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan grup kürsüsünden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na 10 soru yöneltmişti. O sorulara CHP lideri sosyal medya hesabından sorularla cevap verdi. En çok da Kılıçdaroğlu’nun “Aday olacak mısın?” sorusuna verdiği yanıt konuşuldu. CHP lideri o soruya "Erken seçimi ilan edin adayımızı açıklayalım" karşılığını vermişti.

  CNN TÜRK yayınında konuşan Mahir Ünal, sorunun yanıtı “Bu değil” dedi ve “Bu sorunun cevabı bu mudur? Seçimlerin tarihinde yapılacağı çok açık. Biz Haziran 2023. 6'lı masada toplanacak dağılacaksınız. Ortada bir aday yok. Yüreğiniz yetiyorsa ben adayım deyin.” sözlerini ekledi.

  Mahir Ünal, Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ailesi ile ilgili iddialarına da tepki gösterdi. Ünal, “Siyasette ailelerin konu edilmesi etik değil” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow