hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kılıçdaroğlu'na hellaleşme eleştirisi: Sosyal medyadan öğrendik

  CHP’de değişimcilerin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirileri sürüyor. Kılıçdaroğlu'nun geçmişte yaptığı helalleşme çıkışı bu kez hedefte. Değişim ekibinde yer alan CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, helalleşme çıkışının parti kurullarında görüşülmediğini, o adımı herkes gibi sosyal medyadan öğrendiklerini söyledi. Tezcan, 5 dönemdir vekil olmasına rağmen neden değişim ekibinde yer aldığı eleştirilerine de yanıt verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ‘helalleşme’ adı altında 2021 yılında sosyal medyadan yayınladığı video ile başlattığı süreçte birçok kesimle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu’nun helalleşme çıkışını partisinin kurullarında ele almadığı ortaya çıktı.

  CHP Milletvekili Bülent Tezcan helalleşmeyi sosyal medyadan yayınlanan video ile öğrendiklerini ve kararın partinin yetkili kurullarında ele alınmadığını söyledi.

  Tezcan, "İl örgütleri, ilçe örgütleri partinin kadroları reddetmediler ama sahiplenmekte zorlandılar. Bu siyasi kurullarda Parti Meclisi’nde görüşülmeli, Merkez Yönetim Kurulu'nda görüşülmeli. Buralardan karar verildikten sonra ele alınmalı” ifadelerini kullandı.

  T24 internet sitesine konuşan ve danışman eleştirisi de yapan Tezcan "Siyaset yapma tarzında şöyle temel problemler var. İşte partinin kurulları çalıştırılmadan siyasi sorumluluğu olmayan danışman ya da başka isimlerin etkisiyle çok etkin bir şekilde siyaset örülmeye başlandı. Şimdi tabii bu ciddi problemler yaratıyor” sözlerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, daha önce parti kurullarında yer almasına ve 5 dönemdir milletvekili olmasına rağmen değişim ekibinde yer almasına ilişkin eleştirilere de "Önemli olan mevcut kadroların yeni gelenlere yol açabilmesidir. Biz de bu değişimin önünü açmak durumundayız. Unutulmasın cumhuriyeti kuranlar Osmanlı paşalarıydı” ifadelerini kullandı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow