Kılıçdaroğlu'na işçiden protesto

Kılıçdaroğlu'na işçiden protesto

Kemal Kılıçdaroğlu, hafta sonu partisinin İstanbul’daki programına katıldı. CHP liderinin gündeminde 2023'teki cumhurbaşkanlığı seçimi vardı. Ülkenin geleceğini gençlerin belirleyeceğini söyledi. Gençleri sandığa katılmaları için çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu Sarıyer’de ise toplu açılış töreninde belediyeden çıkartılan işçiler tarafından protesto edildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu gençlere “Yanlış hatırlamıyorsam 6-6,5 milyon genç ilk kez sandığa gidip oy kullanacak. Olağanüstü bir şey. Geçmiş seçimlerde herkes aynı partiye oy verse dahi 6-6,5 milyon genç ilk kez sandığa gidip demokrasiden yana oy kullandığında Türkiye’nin tarihini değiştirecek.” sözleriyle seslendi ve “Sandığa gidin” çağrısını yineledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Seçimler belki üniversitelerin açık olduğu bir dönemde olacak. Dolayısıyla öğrencilerin ikametlerinin bulunduğu yer ile öğrenim gördükleri kentler arasında fark olabilir. Orada size daha büyük bir görev düşüyor. O gençlerin sandığa gidip oy kullanmalarını sağlamanın yolunu ve yöntemini bulacaksınız. Gerekirse biz hepimiz Cumhuriyet Halk Partisi olarak seferber olacağız.” sözlerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP liderinin bir sonraki adresi Sarıyer’deki toplu açılış töreni oldu. İstanbul'daki CHP’li belediyelerin yaptığı faaliyetleri anlatmak için kürsüye çıktı. Programda belediyeden çıkartılan işçiler de vardı. Salonda sesler yükseldi. İşçiler, CHP liderine verilen sözlerin tutulmadığını söyledi.

Kılıçdaroğlu işçilere kürsüden teşekkür etti ama protestonun artması üzerine CHP liderinin yanına korumaları geldi. Kemal Kılıçdaroğlu, "İşten atılmanın bir gerekçesi vardır, hiçbir belediye başkanımız gerekçesiz bir kişiyi işten atmaz. Bu kadar açık ve net söylüyorum.” ifadelerini kullandı.

Altılı masanın adayı Kılıçdaroğlu mu?

Altılı masanın adayı Kılıçdaroğlu mu?