hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kılıçdaroğlu'na Özdağ tepkisi

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın, gizli protokolü siyasetin gündeminde. Kılıçdaroğlu'na Millet İttifakını oluşturan partilerden tepki sesleri geliyor. Kapalı kapılar ardında da Kılıçdaroğlu kendi partisinin eleştirileri ile karşılaşıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ikinci tur öncesi Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a içişleri dahil 3 bakanlık ve MİT müsteşarlığı sözü vererek gizli protokol imzalaması gündeminde odağında.

  İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’da, altılı masa sürecini hatırlatarak gizli protokolü eleştirdi ve “Bunun sebep sonuçları gerekçeler araştırılsın diyorum bu metinden, yapılan içerikten genel başkanın haberi yoktur” sözlerini kullandı.

  İYİ Parti Meral Akşener’in masadan kalktığı süreci hatırlattı pazarlıktan kaçınıldığına işaret etti. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özlale’de sert tepki gösterdi ve “İktidar ortağınızı kandırabilirsiniz, beraber muhalefet yaptığınız partileri kandırabilirsiniz. Parti sözcünüzü kandırabilirsiniz. Ama halkı kandıramıyorsunuz. Seçimin neden kaybedildiği konusunda önemli bir ipucu veriyor” ifadelerini kullandı.

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun da gizli anlaşmanın ortaya çıkmasının ardından Kılıçdaroğlu’nun aradığı ve düşüncelerini ilettiği öğrenildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gelecek Partisinden yapılan açıklamada, “Bilgimiz ve onayımız dışında kişiler arasında mahfuz tutulan herhangi bir protokolün bizim açımızdan siyasi ve ahlaki değeri yoktur" denildi.

  Edinilen bilgilere göre, Özdağ ile yapılan gizli anlaşma CHP parti meclisi toplantısında da gündeme geldi. Kılıçdaroğlu’nun, verilen bakanlıkların CHP payına düşenler olduğunu söylediği, ancak bu durumun Parti Meclisi’nde daha büyük bir tepki çektiği öğrenildi.

  "bize düşen bakanlıkların yarısının da gizli protokol ile verilmesi ayıp bir şey ve sorunlu" yorumlarının yapıldığı, Kılıçdaroğlu‘nun süreçle ilgili sorumluluğu üstüne aldığı belirtildi.

   

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow