Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken mesaj! "28 Mayıs" planı ne?

Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken mesaj! "28 Mayıs" planı ne?

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Dün Kılıçdaroğlu’ndan sert bir video mesaj gelmişti ve CHP’de dikkat çeken bir görevden ayrılma yaşandı. CHP 28 Mayıs için nasıl bir yol haritası izleyecek? Detayları Ankara'ya CHP genel merkezinden CNN TÜRK Muhabiri Melike Görür aktardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CNN TÜRK Muhabiri Melike Görür detayları şu ifadelerle anlattı;

"Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CHP Genel Merkezi'ne giriş yaptı. Bugün de 28 Mayıs için stratejisini açıklaması bekleniyor. Ancak o açıklamayı kameralar karşısında mı yapar? Yoksa sosyal medya hesabından mı yapar?

Netleşmiş değil bir saatte paylaşılmadı. CHP lideri sosyal medya hesabından mesajlar veriyor. Kılıçdaroğlu dakikalar önce de bir mesaj paylaştı.

O mesajında “İlk tur bitti. En büyük gerçek şu ki sandıktan değişim mesajı çıkmıştır. Değişim isteyenler artık bu ülkede istemeyenlerden daha fazla on iki günümüz var. Bu karanlık tünelden çıktık, çıktık” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu aynı zamanda dün de sosyal medya hesabından kısa bir video mesaj yayınladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

O video mesajında sert bir mesaj verdi. Kılıçdaroğlu ve beden dilini de kullandı. Masaya vurdu ve “Ben buradayım dedi. Siz de buradasınız. Sonuna kadar mücadele de edeceğim” ifadelerini kullandı.

Dün CHP'den de aynı zamanda dikkat çeken bir istifa haberi geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bilgi ve Teknoloji İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel görevinden istifa etti. Onursal Adıgüzel aynı zamanda seçim güvenliğiyle ilgili bu görevden de sorumlu kişiydi ve oluşan tepkinin ardından istifa etme kararı aldığını belirtti.

Onursal Adıgüzel paylaştığı mesajında “Kamuoyunda oluşan olumsuz kanaat nedeniyle seçim akşamı sistemlerinin çalışmasına ve hiçbir teknik aksaklık yaşanmamasına rağmen Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim sürecine zarar vermemek adına 2018 yılından bu yana sürdürdüğüm görevinden ayrılıyorum” ifadelerini kullandı.

Aslında Onursal Adıgüzel 2018 seçimlerin ardından da tepkilerin odağına yerleşmişti ancak görevden alınmamıştı. Bu seçimin ardından da tekrar tepki çekmesinin ardından görevinden alınması istendi. Daha doğrusu Kılıçdaroğlu Onursal Adıgüzel'in istifa etmesini istedi ve onursal Adıgüzel de bir istifa mektubu paylaşarak görevinden istifa etti ve o karar gece yarısı geldi. CHP Genel Merkezi'nde Dün MYK toplandı. O MYK'da istenilen sonucun alınamamasının nedenleri konuşuldu. MYK üyeleri tek tek tespitlerde bulundu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Buna göre MYK'da Kandil söylemi etkili oldu. İletişim de eksik kaldık özeleştirisi yapıldı ve milletvekili genel seçimi için böyle bir sonuç beklenmediği sürpriz olduğu yorumlarıyla da ifade edildi.

MYK'da da bir ismin İYİ Parti'nin masadan kalkmasını hatırlattı ve eğer kalkmasaydı İYİ Parti'nin oyu düşmezdi. Yüzde 15 oranında bir oy alınsaydı da durum bu şekilde olmaz yorumunda bulunduğu da belirtiliyor. Dünkü CHP MYK'daki bir ismin.

Ayrıca artık gözlerde ikinci tura çevrildi. Dünkü MYK'da da bu konuşuldu. İkinci tur için hangi yol haritası işlenecek? Hangi yol yollar seçilecek? İşte bu değerlendirildi. Buna göre artık bu süreç zarfında bir miting yapılması beklenmiyor. Yeni dil oluşturulması bekleniyor.

Aynı zamanda CHP'liler ‘maç bitmedi. Yiğit düştüğü yerden kalkar.’ yorumları da yapılıyor. Ayrıca Erdoğan'ın gücünü dengelemek için Cumhurbaşkanlığında Kılıçdaroğlu'na verelim diyebilir. Seçmen gibi bir yorumda yapılıyor. Aslında ikinci tur için CHP'de umut da var denilebilir.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ayrıca döküm MYK'da sadece Saadet Partisi'nin sahada olduğu, diğer partilerinse sahada olmadığı tespiti de yapıldı. Diğer partilerden Deva, Gelecek ve Demokrat Parti'den de daha çok sahada olmaları istenecek ikinci tur için. Dün böyle bir görüşte paylaşıldı ve Sinan Oğan yüzde 5 oy oranı aldı ve bu oy oranıyla da aslında ikinci tur için kilit bir isim oldu.

CHP bir teması olacak mı Sinan Oğan'la? Dünkü MYK'da yetkililer böyle bir temas olmadığı temas olmasının konuşulmadığını söylediler. Ancak böyle bir görüşmenin de olabileceğinin altını çizdiler.

Şimdi gözler Kılıçdaroğlu'nun ikinci tur için seçim stratejisini açıklamasına çevrildi. Bu açıklama sosyal medyadan mı olur? Yoksa kameralar karşısına mı geçer? Henüz netleşmiş değil."

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber