hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kılıçdaroğlu'ndan HDP savunması! "7 milyon oy alan partiyi düşman mı ilan edelim?"

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'nun "Kemal Bey'in adaylığının dayatılmasına karşıyız" ifadelerine yanıt verdi. HDP için "7 milyon oy alan partiyi düşman mı ilan edelim?" diyen Kılıçdaroğlu, "Milliyetçilikse hepimiz milliyetçiyiz" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Bir siyasi parti 7 milyon oy alıyorsa onları düşman mı ilan edeceğiz?"

  CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'nun sert ifadelerine ilk kez yanıt verdi. HDP ile görüşmesini savundu. "Milliyetçilikse hiç kimse endişe etmesin hepimiz milliyetçiyiz."

  Millet İttifakı'nın CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu aday gösterdiği gün 6'lı masanın önemli ortaklarından İYİ Parti'den Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'ndan zehir zemberek açıklamalar gelmişti. HDP'nin aday çıkarmama kararını gündeme getiren Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu'nun adaylığına net itirazını dile getirmişti.

  Kılıçdaroğlu, Ağıralioğlu'nun ifadeleri sonrası İYİ Parti lideri Akşener'le görüşüp görüşmediği sorusuna yanıt verdi. "Meral hanımla görüşmedim, şikayet anlamına gelirdi, gerek yok. Siyasetçi olarak eleştirebilir, kırgınlığım yok."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "SERBEST KALSIN İSTİYORSANIZ BANA OY VERECEKSİNİZ"

  Kılıçdaroğlu, "Selahattin Demirtaş’ın, Osman Kavala’nın ve Gezi Parkı tutuklularının serbest kalması için bana oy vereceksiniz" dedi. CHP lideri, Muharrem İnce ile de görüşeceğini söyledi.

  KILIÇDAROĞLU: İNCE İLE GÖRÜŞECEĞİM

  "Elbette Memleket Partisi'ni de ziyaret edeceğim. Beklentim birinci turda bitirmek."

  Kılıçdaroğlu'nun sözleri sonrası Muharrem İnce sosyal medya hesabından açıklama yaptı. "Kemal bey benimle görüşmek isterse elbette görüşürüm, kendisi benim eski genel başkanım ve ağabeyimdir. Söyleyeceklerini dinlerim" ifadelerini kullandı.

  İnce, "Görüşecek olmam adaylığımı pazarlık konusu yapacağım anlamına gelmez." diye de ekledi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow