hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kılıçdaroğlu'ndan seçim değerlendirmesi

  CHP’de değişim tartışmaları devam ederken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konuştu. Hem genel seçimi hem de yerel seçim için adaylık süreçlerini değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, "CHP'nin Ankara ve İstanbul’u yerel seçimlerde kaybedebilir" iddialarına da cevap verdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bir yandan yerel seçim süreci bir yandan CHP’de değişim tartışmaları sürerken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu T24'e konuşarak seçim sonuçlarını değerlendirdi.

  Kılıçdaroğlu, “Doğrudan doğruya bir kişi hedef alınarak onun üzerinden bir linç girişimine başlanıldı. Eğer 25 milyonu aşkın kişi güçlendirilmiş parlamenter sistemden yana oy kullanmışsa, bunu başarısızlık olarak görmek doğru değil. Ancak beklediğimiz sonucu alamadık, yani kazanamadık. Dolayısıyla beklentinin gerçekleşmemesinin yarattığı derin bir travma oldu” ifadelerini kullandı.

  ANKARA VE İSTANBUL KAYBEDİLEBİLİR TARTIŞMALARI DA SÜRERKEN YEREL SEÇİMLERDE 2019 İLE BENZER STRATEJİ İZLENİR Mİ? ORTAK ADAY FORMÜLÜNE GİDİLİR Mİ?

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Niye kaybedelim? Belediye başkanlarımız başarılı. Görevlerini yapıyorlar. Sonunda başarıyı gören kim? Ankara’dakini ben görüyorum, İstanbul’dakini İstanbullu görüyor. Ayrıca biz CHP genel merkezi olarak belediyelerimizin çalışmalarını yakından izliyor ve gelen raporları değerlendiriyoruz” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kılıçdaroğlu, yerel seçimde aday belirleme sürecine de değindi ve “Yerel seçimde adayların belirlenmesi, milletvekili seçimlerinde adayların belirlenmesi gibi çok girift bir alan değil. Bölgenin sevilen, sayılan, değer verilen insanlarını bulacaksınız. Seçtiğiniz kişiyi toplum kabul ediyorsa hiçbir sorun kalmamış oluyor." ifadelerini kullandı.

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın ''Kılıçdaroğlu ile MİT için anlaştık'' iddiasını yalanladı ve “İki kişi arasında imzalanan metin o iki kişinin namusuna teslim edilmiştir. Benim bu konuda açıklama yapmam doğru olmaz. Ancak şunu söyleyebilirim herhangi bir protokolde yer almayacak tek şey mit başkanlığıdır" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow