hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kıraç göreve hazır

  Emniyet Genel Müdürlüğü için üretilen yeni nesil kriminal aracı Kıraç'ın ilk teslimatı yapıldı. Teslimatı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Son teknolojinin kullanıldığı Kıraç, mobil bir laboratuvar'dan farksız.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Geniş alan aydınlatma ve görüntüleme kiti yerleştirildi. İçi adeta küçük kriminal bir laboratuvara dönüştürüldü. Cinayet, hırsızlık ve pek çok adli olayın aydınlatılması için üretilen Kıraç, yani yeni nesil kriminal inceleme araçları emniyet genel müdürlüğüne teslim edildi.

  Projenin teslimatını Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Savunma sanayiimiz bu zor günlerde dahi gerekli tedbirlerini alarak üretimini sürdürüyor" ifadeleriyle sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

  Kıraç, emniyetin olay yerinde daha etkili inceleme yapması, delilleri emniyetli ve hızlı toplaması için geliştirildi.

  İlk etapta altı tanesi teslim edilen araçta, aydınlatma, görüntüleme ve laboratuvar sistemlerinde üst düzey teknoloji kullanıldı.

  4x4 ve 4x2 özelliklerine sahip aracın, zorlu arazide daha kolay hareket edebilmesi için süspansiyonları da özel olarak gerliştirildi.

  Kıraç, zorlu alan ve operasyon bölgelerinde de görev alabilmesi amacıyla zırhlı ve zırhsız olarak üretiliyor.

  Araç içerisinde toplamda 6 personel seyahat edebiliyor ve içerisinde mobil parmak izi alma sistemi de bulunuyor

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yeni nesil kriminal inceleme aracı projesi kapsamında 60 araç emniyete teslim edilecek.

  Kıraç'ın yanı sıra 385 panelvan tipi olay yeri inceleme aracı ve görev ekipmanları da emniyetin talepleri doğrultusunda üretilip teslim edilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow