hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Kırmızı ette fiyat sabitleniyor! Kıyma 190, kuşbaşı 210 TL'den satılacak

  Artan et fiyatlarının ateşi Ramazan ayında duracak mı sorusu varken İstanbul Gıda Perakendecileri tarafından kırmızı ette fiyat sabitleme kararı geldi. Kırmızı ette fiyat nasıl sabitlendi? Detayları CNN TÜRK Muhabiri Emrah Çakmak aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bünyesinde 44 üye ve 2140 mağaza bulunan İstanbul PERDER, Tarım ve Orman Bakanlığı, Et ve Süt Kurumu yetkilileriyle yaptıkları çalışma sonucunda, Ramazan ayında et fiyatlarını sabitleme kararı aldığını açıkladı.

  İstanbul PERDER Başkanı Faruk Güzeldere, son zamanlarda kırmızı et fiyatlarında yukarı doğru çok ciddi bir hareketlilik olduğunu ifade ederek, "Spekülatif artışlardan bahsediliyor. Özellikle depremin ilk haftasında et fiyatı yaklaşık 20-30 lira civarında yükseldi. Önümüzdeki hafta başlayacak Ramazan ayında, arz talep dengesindeki artış nedeniyle, fiyat artışlarının devam etmesi söz konusu.

  Kırmızı ette fiyat sabitleniyor Kıyma 190, kuşbaşı 210 TLden satılacak

  Nitekim bugün yapılan kesimlerde etin fiyatının üzerine 15 lira gibi bir rakama geldiği söyleniyor. Dernek olarak bu tür fiyat artışlarını takip ederiz. Tarım ve Orman Bakanlığı, Et ve Süt Kurumu yetkilileriyle yaptığımız çalışmalar neticesinde İstanbul özelinde, yerel perakendecilerimize, vatandaşlarımıza Ramazan boyunca avantajlı et ulaştırmak için çaba içerisine girdik. Onlar da gerekli olan önlemleri aldılar. Ramazan ayının birinci gününden başlamak üzere bugün piyasalarda 260, 270, 280 civarında olan kıymalık etimizin fiyatını 190 TL'den, 300'lere doğru giden 260, 270, 280 lira civarı satılan kuşbaşı etimizin fiyatını da 210 TL'den sabitleme kararı aldık. Bunu da tüm Ramazan ayı boyunca bu satışı gerçekleştirmeyi planlamaktayız" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow