Kızılelma bir testi daha geçti

Kızılelma bir testi daha geçti

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Yerli insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma gökyüzünde testlere devam ediyor. Kızılelma, orta irtifa sistem tanımlama testini de başarıyla tamamladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kızılelma bir kez daha gökyüzüyle buluştu. Yine bir testi başarıyla geçti. Türkiye’nin ilk insansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma Tekirdağ Çorlu'da üçüncü uçuşunu gerçekleştirdi.

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ın yönetimindeki uçuşta, Kızılelma 20 bin feet irtifaya çıkarak orta irtifa sistem tanımlama testini başarıyla tamamladı.

Selçuk Bayraktar, “Bu gerçekleştirdiğimiz üçüncü test oldu. Bundan sonra da geliştirme faaliyetlerimiz kapsamında birçok testimiz devam edecek. 2024’ün başında Kızılelma’nın seri üretimine başlamayı hedefliyoruz. Bir yandan da o faaliyetlerimiz geliştirme faaliyetlerimiz devam ediyor” dedi.

Bayraktar TB3 ve Bayraktar Kızılelma, 27 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde İstanbul’daki Atatürk Havalimanı'nda yapılacak TEKNOFEST’te sergilenecek.

Kızılelma, TCG Anadolu gemisi gibi kısa pistli gemilere iniş ve kalkış kabiliyetine sahip olacak. Bu yeteneği sayesinde denizaşırı görevlerde önemli rol üstlenecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bayraktar Kızılelma, tasarımından elde edeceği düşük radar izi sayesinde en zorlu görevleri başarıyla gerçekleştirecek. Bin 500 kilogram faydalı yük taşıma kapasitesiyle büyük bir güç çarpanı olacak. İnsanlı savaş uçakları gibi muharebe gerçekleştirebilecek olan yerli insansız savaş uçağı, harp sahasında dengeleri değiştirecek.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber