hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Küçük filozof Atakan CNN TÜRK'te soruları yanıtladı

  KAYNAKCNN TÜRK

  Sosyal medya iki gündür, 10 yaşındaki Atakan'ı konuşuyor. Bir sosyal medya kullanıcısı, Atakan ile yaptığı felsefe sohbetini hesabında yayınladığı anda yüz binlerce kişinin dikkatini çekti. Atakan ve ailesi CNN TÜRK'e konuk oldu. Atakan, annesi Hülya Kayalar ve babası Altan Kayalar ile birlikte canlı yayında Buket Güler'in sorularını yanıtladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Atakan: Tam bir zaman veremem amam bir yıl önce yoğun kitap okuma sürecim başladı. Atakan: Bundan sonra lise ve üniversite eğimini planlıyor ve düşünüyorum. Atakan çocukluğunu yaşayamıyor diye bir durum da yok. Pedagojik açıdan bir çocuğun bu kadar bilgi birikime sahip olması normal olmayabilir ama bir diktede de bulunamazlar. 10 yaşındayım ve çocukluğumu yaşıyorum.

  Küçük filozof Atakan CNN TÜRKte soruları yanıtladı

  Anne Hülya Kayalar: Özel kolejler ve Milli Eğitim Bakanlığımız aracılığıyla yardım ve destekte bulunacaklarını söylediler. Buradan devletimize teşekkür ederim. Ben annesi olarak çok kitap okuyan birisi değilim. Babası biraz daha fazla kitap okuyor. Rahmetli dedesine benziyor. O da bilgili ve kitap okumayı çok severdi. Biz Atakan'ın sosyal çevresinden koparıldığı bir ortamda özel eğitim almasını istemiyoruz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Küçük filozof Atakan CNN TÜRKte soruları yanıtladı

  Baba Altan Kayalar: Atakan bir cevher. Ben daha çok felsefe konusunda konuşuyordum. Bundan sonra özel bir eğitime ihtiyacı var.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow