Kulis haber: Ağıralioğlu'na CHP ne dedi, İYİ Parti ne yapacak?

Kulis haber: Ağıralioğlu'na CHP ne dedi, İYİ Parti ne yapacak?

{ title }

SONRAKİ VİDEO

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'nun çıkışı Ankara'da kulislerde en çok konuşulan konulardan biri. İYİ Parti cephesi bu çıkışa ne diyor? İttifak ortağı CHP ne yorum yapıyor? İttifakı zedeleyecek bir çıkış olarak görülüyor mu? Yavuz Ağıralioğlu şimdi ne yapmayı planlıyor? İddia edildiği gibi Akşener'in partisinin görüşlerini mi yansıttı? CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova, kulis bilgilerini canlı yayında aktardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İşte Dilce Canova'nın açıklamaları:

AĞIRALİOĞLU'NA İYİ PARTİ NE DİYOR?

Yavuz Ağıralioğlu'nun dile getirdiği hususların daha önce konuşulduğu vurgulanıyor. Bütün kararların partinin yetkili kurullarında konuşularak ortak alındığının altı çiziliyor. Biz alınmış kararlar üzerinden gidiyoruz. Seçime yönelik yürüyen bir süreç. Dün Gökhan Zan, Ünal Karaman gibi her partinin kıymet vereceği önemli isimlerin katılımı oldu. Daha da güzel şeyler olacak, artık gündemimiz bu' deniliyor.

AĞIRALİOĞLU İHRAÇ EDİLECEK Mİ?

Peki ihraç edilir mi? 'Parti içinde Yavuz Ağıralioğlu'nun beyanları konusunda özel bir gündemimiz yok' mesajı verildi.

İYİ Parti'nin yükselen oy trendinin yaşanan son süreçte bir miktar düşmesinin kolay kabul edilebilir bir şey olmadığını, CHP'nin de bunu anlaması gerektiğini düşünüyor. Bu kapsamda CHP'den sözlerine bir çıkış gelmesini de göze almıştı. 'İçini döktü. Üstünden yük kalktı, baskı altındaydı. Yanlışlara bir şey demeyecek misin beklentisini de karşıladı' yorumları var.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

AĞIRALİOĞLU İSTİFA EDECEK Mİ?

Akşener ile pazartesi görüşmüştü ama böyle bir açıklama yapacağı konusunda partinin bilgisi olmadığını belirtip 'Onlara da sürpriz oldu' diyor. Kendisi parti teşkilatının ortak hissiyatını dile getirdiği görüşünde. Hatta parti tabanındaki desteğinin içeride bazılarını ürküttüğü, bu nedenle Akşener'e de o görüşmede 'Partinin iç iktidar mücadelesine karışmadım, karışmam' dediği belirtiliyor.

Zorunda bırakılmazsa istifa etmeyecek. Amacı süreci parti içinde yönetmek. Ama dışarı çıkmak gerekirse de parti içindeki itirazları dile getirmeyi sürdürme kararlılığı var. Başka partiye geçmeyi uygun bulmadığını söyleyebilirim. Seçime iki ay kala makam aldı vb. söylentilere maruz kalmak istemez. Başka partiye geçmek itirazları yetim bırakmak olur gibi bir anlayışı var. Şu an için partiden ihraç edilse bile süreci dışarıdan yönetme gibi bir eğilim söz konusu. Basın toplantısında da 'Bu seçim başka seçimler doğuracak' demişti. Genel olarak bu seçimden sonraki süreçte değişik stratejik birliktelikler olabileceği görüşüne sahip. Genç bir politikacı. Dolayısıyla hedefleri daha uzun vadeli diyebilirim.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP: İÇİMİZDEKİ EL BOMBASIYDI, PİMİNİ DÜN ÇEKTİLER

CHP'li bir parti kurmayı dedi ki 'Yavuz Ağıralioğlu içimizdeki el bombasıydı. Pimini ne zaman çekecek diye bekliyorduk. Dün çektiler ama bizim İYİ Parti ile birlikteliğimiz çok güçlü. Bekledikleri tahribatı yaratmaz.'

Kulis haber: Ağıralioğluna CHP ne dedi, İYİ Parti ne yapacak

"ONU İYİ PARTİ'Yİ DİNLEDİĞİMİZ KULAKLA DİNLEMİYORUZ"

Mehmet Ali Çelebi gibi gördüklerini belirtip, 'Görevini yaptıktan sonra ayrılır, aslına rücu eder' mesajı verildi. CHP'li kurmay, 'Biz Yavuz Ağıralioğlu hariç tüm İYİ Parti grubunun imzasını alarak Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylık dilekçesini sunduk. Partisi ile ayrıştı, zaten milletvekili adayı da olmadı. Bu nedenle onu İYİ Partiyi dinlediğimiz bir kulakla dinlemiyoruz' ifadesini de kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ADAY KILIÇDAROĞLU VE 7 YARDIMCISI BİR ARAYA GELECEK

Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun yarın 5 genel başkan ve 2 belediye başkanı ile Malatya'da olacağı birlik görüntüsünün ilk kez oradan verileceği vurgulandı. yaşamını kaybedenler için mevlit okutulacak ve Ramazan ayının ilk cumasında iftarı birlikte yapacaklar.

Kulis haber: Ağıralioğluna CHP ne dedi, İYİ Parti ne yapacak

HDP'NİN ÖCALAN ÇIKIŞINA CHP NE DİYOR?

Peki CHP, HDP ve Öcalan’a özgürlük konusundaki tepkilere ne diyor? 'HDP ile görüşmede Öcalan konusunda söz verildi iddiaları delilik. Görüşmemizde hiçbir şekilde Öcalan-İmralı-Ada-Tecrit gibi kelimeler geçmedi' deniliyor. Açılım sürecinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun 4 maddelik uyarıda bulunmuştu. Bu hatırlatılarak temel ilkelerin hala bu olduğu vurgulanıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

1- Çözüm yeri Meclis olmalı.
2- Gizli bir ajanda olmamalı.
3- İleride tutulamayacak sözler verilmemeli.
4- Çözüm arayışının Öcalan/Kandil tarafından yönetilmesine izin verilmemelidir.

Kulis haber: Ağıralioğluna CHP ne dedi, İYİ Parti ne yapacak

Görüşmede de Kemal Kılıçdaroğlu'nun 6'lı masanın kamuya açıkladığı üç kitabı masaya koyduğu, 25 dakika boyunca bunları detaylı anlattığı belirtiliyor. 'Pergelin bir ayağı ortak politikalar belgesi, diğer ayağı konuşmanın çerçevesiydi' deniyor. Çok titiz hazırlandığının altı çiziliyor.

Yargı bağımsızlığı, kayyum belediyeleri ile ilgili görüşlerini zaten açıklamasında da paylaştı, içeride de vurguladı' deniyor. Kürt sorunu için çözüm yerinin TBMM olduğunu söylemesi de önemsendi.

'İki eş başkanın da kapatma davası süreci hakkında bilgi verdiği, ardından da yargı bağımsızlığı dediğiniz zaman sorun olarak tanımladığımız birçok şey zaten çözülüyor, çalışmalarınızı önemsiyoruz' ifadesini kullandıkları vurgulanıyor.

Öcalan'a özgürlük söyleminin her Nevruz'da dile getirildiği de hatırlatılarak, 'Bunun CHP ile yapılan görüşme ile ilgisi yok. Hiç konuşulmadığı gibi Öcalan'a özgürlük vaat ederek ayakta kalacak bir iktidar yok. Bu travma alanıdır' deniyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber