hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  LGS 2022 SONUÇLARI! meb.gov.tr LGS sonuç sorgulama linki... LGS sonucu ve yüzdelik dilim

  Liselere Geçiş Sınavı sonuçları MEB LGS sonuç sorgulama sayfası üzerinden erişime açıldı. Sınava katılan adaylar LGS 2022 sonucu ile tercihlerini gerçekleştirecekler. İşte LGS sonuçları sorgulama sayfası!

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  LGS sonuç tarihi için geri sayım sona erdi. Binlerce adayın katılımı ile gerçekleşen Liselere Geçiş Sınavı’nda sonuçlar açıklandı Peki, LGS sonucu nasıl sorgulanır?

  LGS 2022 SONUÇLARI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANDI?

  MEB sınav takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre 5 Haziran 2022 Pazar günü gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı’nın sonuçları 30 Haziran 2022’de açıklandı. Saatle ilgili henüz bir bilgilendirme gelmese de sonuçlar saat 08:30'da erişime açıldı.

  MEB LGS SONUÇ SORGULAMA LİNKİ

  Adaylar sınav sonuçlarını “meb.gov.tr” adresinden öğrenebilecekler. Adaylara ayrıca posta yoluyla bilgilendirme yapılmayacak.

  MEB.GOV.TR ADRESİ İÇİN TIKLAYINIZ…

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklama şöyle;

   

  193 ÖĞRENCİ TAM PUAN ALDI

  Sınava 48 farklı ilden katılan 193 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı. Puanların 100 ile 500 arasında değiştiği dağılımda 400-500 arasında puan alan öğrenci oranı geçen seneye göre artış gösterdi. Öğrencilerin yüzde 9,93'ü, 400-500 puan aralığında yer aldı. Öğrencilerin en yoğun bulunduğu puan aralığı yüzde 56,04 ile 200-299 oldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YÜZDELİK DİLİMLER TERCİH REHBERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

  BAKAN ÖZER DE DUYURMUŞTU

  Bakan Özer Hakan Çelik ile Hafta Sonu programında yaptığı açıklamada “30 Haziran’da açıklayacağız, süreç gayet başarılı bir şekilde devam ediyor. İlk değerlendirmeler bitirildi, sıkıntılı bir sürecimiz yok. Biz Bakanlık olarak hiçbir zaman erken açıklamaya gitmedik, yani biz hangi tarihte söz vermişsek o tarihte açıklayacağız” dedi.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow