LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Liselere geçiş sistemi sınavı olan LGS tamamlandı. 1 milyondan fazla öğrenci, istediği liseye girebilmek için dakikalarca ter döktü. Şimdi gözler sonuçlarda. Peki sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sonuçlara itiraz etmek isteyenler ne yapacak?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bir milyondan fazla sekizinci sınıf öğrencisi, hayallerindeki liseye yerleşmek için ter döktü. İki oturumda yapılan Liselere Geçiş Sistemi Sınavı’nda öğrencilere 90 soru için 155 dakika süre verildi.

Şimdi sınav sonuçları merak ediliyor. Sonuçlar 26 Haziran'da bakanlığın internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek.

LGS sonuçları ne zaman açıklanacak

Peki sorulara, cevap anahtarına ve sonuçlara itiraz etmek isteyen öğrenciler ne yapacak? İtirazlar, cevap anahtarlarının ve sonuçların yayımlanmasından itibaren en geç 5 gün içinde, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasından elektronik olarak yapılabilecek.

Taban puan ile öğrenci alan özel liseler ise sonuçların ilan edilmesinin ardından, 27 Haziran itibariyle taban puanlarını internet sayfalarında yayınlayacak.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber