Libya tezkeresi için karar günü

Video: Libya tezkeresi için karar günü

Libya tezkeresi bugün Genel Kurul gündeminde geliyor. Partilerin karar verme süreci de devam ediyor. AK Parti ve MHP'nin destek verdiği tezkereye, CHP ve HDP karşı çıkıyor. İYİ Parti ise kararını oylama öncesinde grup toplantısında belirleyecek. CNN TÜRK Muhabiri Ünal Kaya, hem muhalefetin tavrını hem de Başkent'in gündemini aktardı.

LİBYA TEZKERESİ BUGÜN TBMM’DE GÖRÜŞÜLECEK


Gözler partilerin alacağı kararlara çevrildi. CHP tavrını netleştirdi, tezkereye "Hayır" oyu vereceklerini açıkladı.


PARTİLER GENEL KURUL ÖNCESİ TAVIR BELİRLİYOR


Dışişleri Bakanı'nın bilgilendirdiği İYİ Parti'de ise karar verme süreci devam ediyor. Nihai kararın ise bugün toplanacak grup toplantısında alınacağı öğrenildi.


Bu arada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun İYİ Parti ve Saadet Partisi görüşmelerinde tezkere oylamasını boykot etmenin gündeme geldiği de öğrenildi.


CNN TÜRK'ün edindiği bilgilere göre, Kılıçdaroğlu'nun Akşener ve Karamollaoğlu'na CHP içindeki değerlendirmelerinde "Tezkere oylamasına katılmama ve sorumluluğu AK Parti'ye bırakma" seçeneceğini görüştüklerini söyledi. Akşener ve Karamollaoğlu'ndan ise bu görüşe destek gelmedi. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu'nun da boykot seçeneğini gündemden kaldırdığı ve Meclis'e tam katılım sağlanması talimatı verdiği belirtildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS