hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mal varlıklarına el konulan fenomenler şokta, süreç nasıl olacak?

  Dilan Polat'ın 2019 yılında paylaştığı ve sosyal medyanın 'şampiyonlar ligi' olarak isimlendirdiği fotoğrafta bulunan 12 kişinin tüm mal varlıklarına el konuldu. Öte yandan o fotoğrafta olmayan Tayyar Taylan Öz ve Özlem Öz çiftinin de tüm mal varlıklarına el konuldu. Soruşturmanın ayrıntılarını CNN TÜRK İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ anlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  FOTOĞRAFTAKİ 12 FENOMENİN TÜM MAL VARLIKLARI GİTTİ

  Dilan Polat'ın 2019 yılında paylaştığı ve "şampiyonlar ligi" olarak nitelendirdiği fotoğrafta bulunan 15 fenomen hakkında geçtiğimiz günlerde yurt dışı çıkış yasağı kararı uygulanmıştı. Tayyar Öz ve Özlem Öz ile birlikte o fotoğrafta yer alan diğer sosyal medya fenomenlerinin taşınır taşınmaz tüm mal varlıklarına el konuldu.

  Mal varlıklarına el konulan fenomenler şokta, süreç nasıl olacak

  14 FENOMENE KARA PARA AKLAMA SORUŞTURMASI SÜRÜYOR

  Soruşturmanın ayrıntılarını anlatan CNN TÜRK İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ, "Özellikle Öz çifti ile ilgili olarak İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı suç işlemek amacıyla örgüt kurma, suç işleme amacıyla kurulan örgüte üye olma, resmi belgede sahtecilik ve yine vergi usul kanununa muhalefetten soruşturma başlatmış. İlginçtir hepsinin de bir vergi sorunu var. Böylesine şaşalı, konforlu yaşam, lüks araçlar, evler.. Herkes de ne hikmetse vergisini ödememiş, vergi kaçırmış" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Mal varlıklarına el konulan fenomenler şokta, süreç nasıl olacak

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow