Malatya'da 4,9 büyüklüğünde deprem

Malatya'da 4,9 büyüklüğünde deprem

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre Malatya'nın Pütürge ilçesinde saat 02:03'te 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Ardından AFAD depremin büyüklüğünü 4.9 olarak geçti. Depremle ilgili Malatya Valisi Aydın Baruş olumsuz bir durum olmadığını bildirdi. Öte yandan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da "Bütün hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Merkez üssü Malatya'nın Pütürge ilçesi olan 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi depremin derinliğini 10.0 km olarak açıkladı. AFAD iseMalatya Pütürge'deki depremin büyüklüğünü 4.9 olarak açıkladı. Deprem Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Elazığ ve Diyarbakır'da da hissedildi.

Malatya Valisi'nden açıklama

Malatya Valisi Aydın Baruş, Kale ilçesinde meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki depremde ilk belirlemelere göre olumsuz bir durum olmadığını bildirdi. Baruş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tüm Malatyalılara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Ekiplerin sahada olduğunun altını çizen Baruş, "Şu ana kadar bize intikal eden herhangi bir olumsuz durum yok. Ekiplerimiz Kale ile Pütürge ilçelerinde ve bağlı köylerinde incelemelerini sürdürüyor" dedi.

Vali Baruş, gelişmeleri yakından takip ettiklerini de sözlerine ekledi.

Vali Baruş, vatandaşları hasarlı binalara girmemeleri konusunda uyardı

Öte yandan Vali Baruş Malatya'daki vatandaşları uyararak "İlimiz Kale İlçesi Merkezli saat 02.03’de meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki depremde herhangi bir can kaybı ve yaralanma olayı meydana gelmemiştir. Vatandaşlarımızın, ağır hasarlı olduğu tespit edilen binalara girilmemesi hususunda dikkatli davranmaları gerekmektedir." dedi. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan'dan deprem açıklaması

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan 5 büyüklüğünde yaşanan depremle ilgili yaptığı açıklamada "Merkez üssü Malatya Pütürge olan deprem'den etkilenen bütün hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim memleketimizi, ülkemizi muhafaza eylesin." ifadelerini kullandı. 

VATANDAŞLAR DIŞARI ÇIKTI

Malatya'nın Kale ilçesinde 4,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kent merkezinde bazı vatandaşlar dışarı çıktı.

Malatyada 4,9 büyüklüğünde deprem
 

İŞTE DEPREMİN YAŞANDIĞI NOKTA

Malatyada 4,9 büyüklüğünde deprem

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

'HAVAYA SİLAH SIKILDI'

Malatya'da yaşanan 5.0 büyüklüğünde deprem Kahramanmaraş'ta da hissedildi. İddiaya göre Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde bir kişi deprem sonrası uykuda olan vatandaşları uyandırmak için havaya ateş etti. 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber