Malatya'da Mustafa Fuat Kaplan Okul Öncesi Eğitim ve Kültür Merkezi açıldı

Malatya'da Mustafa Fuat Kaplan Okul Öncesi Eğitim ve Kültür Merkezi açıldı

Depremin vurduğu kentlerden Malatya'da yeni bir okul daha inşa edildi. Mustafa Fuat Kaplan Okul Öncesi Eğitim ve Kültür Merkezi açıldı. Merhum iş insanının desteğiyle açılan merkezde geleceğin gençleri yetiştirilecek.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Aslında tüm çabalar, öğrencilerin eğitimine destek olabilmek. Mustafa Fuat Kaplan Okul Öncesi Eğitim ve Kültür Merkezi de bu doğrultuda hizmet etmek için açıldı.

Parlak bir gelecek için çocukların eğitimleri önemli bir rol oynuyor. Malatya'da merhum iş insanı Mustafa Fuat Kaplan'ın desteğiyle Mustafa Fuat Kaplan Okul Öncesi Eğitim ve Kültür Merkezi hizmete geçti. Üniversite kampüsü içinde açılan merkezde, eğitim gören çocukların sesleri yankılandı.

Malatyada Mustafa Fuat Kaplan Okul Öncesi Eğitim ve Kültür Merkezi açıldı

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Kızılay anaokuluna dair detayları, “Kapasitemiz 20 sınıf ve 150 öğrenci 2 tane kreş sınıfımız var 5 tane anaokulu sınıfımız var” sözleriyle açıkladı.

6 bin kilometrelik alana inşa edilen merkezde sınıfların yanı sıra, ekolojik tarım bahçeleri de yer alıyor. Bu da çocukların eğlenirken, öğrenmesine katkı sağlayacak.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow