hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mansur yavaş aday ama hangi partiden?

  Yerel seçim yaklaşırken özellikle büyükşehir adaylarının kim olacağı merak konusu. Geçtiğimiz günlerde Mansur Yavaş bir kez daha Ankara için adaylığını ilan eden sözleri gündemdeydi. Akıllara Yavaş’ın belediye başkanı seçildiği parti CHP’den aday olacağı geldi ama İYİ Parti’den yapılan bir açıklama kafaları karıştırdı. Tartışmaya CHP lideri de dikkat çeken bir açıklamayla katıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Belediye başkanı olmaya devam etmek istiyorum” dedi ve adaylığını ilan etti. Akıllara Yavaş’ın belediye başkanı seçildiği parti CHP’den aday olacağı geldi ama İYİ Parti’den yapılan bir açıklama kafaları karıştırdı.

  Dikkat çeken açıklama 30 Ağustos kutlamalarının yapıldığı gece Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan geldi. Yavaş, törendeki konuşması 31 Mart 2024 için adaylık ilanı olarak yorumlandı.

  Yavaş, “Bu dönemde olduğu gibi yeni dönemde de bir devlet adamına yakışır şekilde rozetsiz başkanlık yapmaya devam edeceğim. Bizim siyasi tartışmalarla kaybedecek vaktimiz yok” ifadelerini kullandı.

  O açıklamadan birkaç gün önce Meral Akşener’in her ilde kendi aday açıklamasını yapmış, ardından bazı iller için ortak aday olabileceğine işaret etmişti. Bir televizyon programına katılan Uğur Poyraz'a CHP’nin adayı olursa Mansur Yavaş'ın desteklenip desteklenmeyeceği soruldu.

  Poyraz'ın “Hangi partiden aday olacağını nerden bileyim?” sözleri, Yavaş’ın İYİ Parti’den aday olup olmayacağı iddialarını gündeme getirdi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  O tartışmalar gazetecilere açıklamalar yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da soruldu. Kılıçdaroğlu, "CHP’li belediye başkanlarının olduğu yerde CHP’li belediye başkanları vardır, devam eder. Bunun ortası olmaz. Her halükarda Ankara’da da İstanbul’da da dominant olan parti CHP’dir. Öyle kabul etmek lazım" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow