Marmaris saldırganı kamerada

Marmaris saldırganı kamerada

{ title }

SONRAKİ VİDEO

15 Temmuz darbe girişiminin önemli merkezlerinden biri olan Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda o gece yaşananlara ait güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Darbe girişiminin en önemli merkezlerinden olan Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda, 16 Temmuz sabahı yaşanan anların görüntüleri ortaya çıktı.

Görüntülerde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele saldırıda sırasında yaralanan SAT komandosu Yüzbaşı Harun Gülmez'in helikopterden ambulansa alınma anlarının yanısıra, Foça Deniz Üs Komutanı amirallerin şortlu şekilde gözaltına alınıp Ankara'ya götürülmek üzere helikoptere bindirilmesi ve askerlerin silahını çekip helikopterin kalkışını engellediği anlar saniye saniye kameralara yansıdı.

Marmaris saldırganı kamerada

Jet üssünün meydanındaki güvenlik kamerası görüntülerine ilk yansıyan görüntü Marmaris saldırısına katılan helikoptere ilişkin oldu.

Antalya'da patlama

Görüntülere göre, Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldırıda yaralanan ve üzerinden Fethullah Gülen duası çıkan SAT komandosu Yüzbaşı Harun Gülmez'in helikopterden ambulansa alınma anları, ilk müdahale anları yer aldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilk anket

Kilit isim Murat Kılıç 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yakalandı

Bu müdahale sırasında alanda bulunan ikinci helikoptere ise bu kez Foça Deniz Üs Komutanlığı'ndaki evlerinden şortlu olarak darbeci askerlerce gözaltına alınan Amfibi Görev Kuvvet komutanı Tümamiral Aydın Şirin ile kampta bulunan Tümamiral Hasan Nihat Doğan'ın getirilmeleri yer aldı.

Helikopter kalkmadı

Elleri arkadan bağlı olan iki amiralin helikoptere bindirilmesinden sonra İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Okan Bato'nun talimatıyla üsteki askerler, harekete geçipi darbecilere müdahale etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan emekli tahliye edildi

Zaman gazetesinin reklamı darbe dosyasına girdi

Askerlerin silahlı müdahalenin yanı sıra bir asker beylik tabancasını çıkartıp helikopter pilotuna doğru doğrulatması ve kalkışını engellediği anlarda yine görüntülerde yer aldı. Bu görüntülerden sonra üsse gelene polis, çok sayıda darbeci gözaltına aldı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber