hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mehmet Aydın hakim karşısına çıktı

  Kurucusu olduğu Çiftlik Bank sisteminde banka ismini kullandığı için yargılanan Mehmet Aydın “Logosunda inek figürü var insanların buna bakarak banka çıkarımı yapması olağan değil” dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Yüksek gelir vaad etti. Binlerce kişi “mağduruz” diyerek şikayetçi oldu.

  Çiftlik Bank'ın Kurucusu Mehmet Aydın ile ağabeyi Fatih Aydın, "Bankacılık kanuna muhalefet" suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

  İstanbul Anadolu 57. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nden video konferans sistemi ile katılan "Tosuncuk" lakaplı Mehmet Aydın, ilk kez savunma yaptı.

  “2016 yılında Çiftlik Bank ismini bal, süt, tereyağ gibi çiftlik ürünleri yetiştireceğimiz için koydum. Sonra şarküteri açmaya başladım, oyun kurduk. Banka olacağına yönelik yanlış anlaşılmalar olmasın diye üyelerle yaptığımız sözleşmeye ‘Çiftlik Bank bir banka değildir’ diye açıklama ekledim. Ayrıca 81 ilde 130 şarküteri açıldı. Üstelik bu iş yerleri 'Çiftlik Bank şarküteri' ve 'Çiftlik Bank kahvaltı salonu' ismiyle açıldı.”

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye’de "bank" kelimesini kullanan birçok şirketin olduğunu belirten Aydın, “Diğerlerine de dava açılması gerekiyor. Kanunda banka diyor bank denmiyor” ifadelerini kullandı.

  Mahkeme Urugay’dan iade edilecek olan Mehmet Aydın'ın ağabeyi Fatih Aydın’ın infazının beklenmesine karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow