Mehmet Aydın (Tosuncuk) neden teslim oldu?

Mehmet Aydın (Tosuncuk) neden teslim oldu?

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Mehmet Aydın nam-ı diğer Tosuncuk, Brezilya'daki Türk Başkonsolosluğu'na teslim oldu. En kısa sürede de Türkiye'ye getirilecek. Peki, Mehmet Aydın 3 yıldır kaçarken neden aniden fikir değiştirdi? "Parası bitti", "Kaçacak yeri kalmadı" diyenler var. Yoksa bu da mı bir oyun? Kanal D Haber'den İhsan Yalçın ve Hakan Kahraman, Avukat Celal Ülgen ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adem Sözüer'e sordu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Masumum" dedi, teslim oldu. Herkes şaşırdı, "Parası bitti" yorumları yapıldı. Ama durum bu kadar basit olmayabilir.

Mehmet Aydın 10 binleri dolandırdı, 511 milyonla sırra kadem bastı. Interpool'ün en çok arananlar listesindeydi. Tam 3 yıldır kimse ona ulaşamadı. Sonra hiç beklenmeyen bir şey oldu. Bir video paylaştı geçtiğimiz günlerde. "Teslim olacağım, Türkiye'de yargılanmak istiyorum" dedi. Ve dediğini de yaptı. Brezilya'daki Türk Konsolosluğu'na gitti ve teslim oldu. İlk akla gelen ihtimal "Parası bitti". Bir diğer ihtimal ise
artık kaçacak yerinin kalmaması.

Eğer Mehmet Aydın mağdurların parasını öderse cezasında önemli bir indirim alacak. Aydın'ın teslim olmasının arkasında geçen yıl hayata geçen af düzenlemesi de olabilir.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber