hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mersin saldırısındaki terörist, CHP raporunda gazeteci!

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Mersin’deki Polisevi’ne yapılan bombalı saldırının faili PKK’lı Dilşah Ercan’ın, 2013’te CHP’nin hazırladığı raporda “Hükümlü Gazeteci” olarak nitlendirildiği ortaya çıktı. O rapor ve nitelemeye iktidar kanadından çok sert tepkiler geldi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  2013 yılında CHP tutuklu gazeteciler raporu açıklamıştı. O raporda yeralan Dilşah Ercan, Mersin'deki terör saldırısının faili.

  Mersin'deki terör saldırısı faili Dilşah Ercan'ın CHP'nin 2013 te hazırladığı raporda yeralmasına AK Parti'den sert tepki geldi. Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ sosyal medya hesabından, "Terör örgütleriyle kol kola olmayı normalleştiren Kılıçdaroğlu ve CHP'si bu olay için de "Bir gazeteci öldürüldü" derse şaşırmayacağız." ifadesini kullandı.

  CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Şehidimize polisimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Güvenlik güçlerine sıkılan kurşun millete sıkılan kurşundur. Terör insanlık suçudur. İnsanlık suçuna karşı farklı tavır takınmak bizim siyasetçi olarak görevimizdir" açıklamasında bulundu.

  AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başsağlığı mesajı üzerinden yüklendi. "İnsan utanır, mahcup olur, hata yaptık der, özür diler" ifadelerini kullanan Turan, "Polisimizi şehit eden Dilşah Ercan adlı terörist, CHP'nin raporunda “gazeteci” olarak yer almadı mı? Ülkemizi dünyaya bunlarla şikayet etmediniz mi? Bir değil iki değil" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Meclis'te düzenlenen basın toplantısında konuştu. 2013 yılında rapora ilişkin açıklama yaparken, Veli Ağbaba cezaevinde görüşmeler yapıldığına işaret etmişti. Raporla ilgili konuşan Özgür Özel, görüşme olmadı dedi.

  Anadolu Yayıncılar Derneği de açıklama yaptı.

  "Gerçek gazetecilerle terör yandaşı gazetecilerin ayrılması gerektiğini savunuyoruz."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow