hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mersin'deki teröristin adı CHP'nin raporunda

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Mersin'de bir polisin şehit olduğu saldırının faillerinden terörist Dilşah Ercan'ın terör örgütü PKK adına faaliyet gösterdiği belirlendi. Teröristin, 2013 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'nin hazırladığı tutuklu gazeteciler raporunda olduğu ortaya çıktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  EĞİTİMİNİ TERÖR KAMPI KANDİL'DE ALMIŞ

  Bir polisin şehit olduğu o saldırının iki failinden biriydi. Yaralandı, üzerindeki bombayı infilak ettirdi. Mersin'deki polis evine saldırının faillerinden biri de Zozan Tolan kod adlı terörist Dilşah Ercan olduğu ortaya çıktı.

  Dilşah Ercan'ın Mersin'den terör örgütü PKK'ya katıldığı PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması içerisinde faaliyette bulunduğu, terör örgütü faaliyetlerinden dolayı cezaevine girip çıktığı, örgütün kırsal yapılanmasına 10 yıl önce Mersin'den katıldığı, Irak'ın kuzeyi, Kandil'de eğitim aldığı ve örgütün sözde özel güç yapılanması içerisinde faaliyet gösterdiği tespit edildi. Terörist Ercan'ın kanlı örgütün metropol eylemleri için kullandığı kadrolarda yer aldığı da alınan bilgiler arasında.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TERÖRİSTİN ADI CHP'NİN RAPORUNDA

  Terörist Dilşah Ercan'ın ismi 2013'te de Cumhuriyet Halk Partisi'nin hazırladığı bir raporda da yer aldığı ortaya çıktı. O dönem İzmir Şakran'daki cezaevinde hükümlü bulunan teröristin, CHP'nin tutuklu gazeteciler raporunda isminin bulunduğu da belirlendi. Adı örgütün yayın organıyla yazılan Ercan'ın PKK/KCK davasından içeride olduğu ve ekipmanlarına da bu kapsamda el konulduğuna da yer verildi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow