hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Meteoroloji'den sel ve su baskını uyarısı!

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü 12 il için sarı kodlu uyarı verdi. Birçok ilde kuvvetli yağış bekleniyor. Detayları CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen anlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Haziran geldi, sıcaklıklar arttı. Ancak 12 ilde kuvvetli yağış bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü 12 il için, sarı kodlu uyarı verdi.

  Türkiye'nin güneybatı yönlerine Akdeniz üzerinden gelecek bir yağışlı sistem var. Bu sistem batı bölgelerimizde özellikle Ege ve Akdeniz'in batısında, Marmara'nın güney ve doğusunda kuvvetli yağışlara neden olacak.

   

  İÇ ANADOLU VE EGE'DE DOLU YAĞIŞI BEKLENİYOR

  Yerel olarak dolu yağışı da olma ihtimali var biraz kuvvetli görünüyor. 12 ve 24 saatlik bir yağışta elli kilograma kadar bir yağış görünüyor. Bu sistem akşama kadar devam edecek. Bu sistemin kalıntıları tekrar beslenerek Akdeniz üzerinden tekrar İzmir'in doğusunda ve güneyinde yine etkili olucak. Ama bugunki kadar etkili olmayacak.

   

  DOĞU ANADOLU'DA İSE SICAKLIKLAR ARTACAK

  Sıcaklıklar Türkiye'de artıyor. Yaz sıcaklarına gelmek üzereyiz. Doğu bölgelerimizde İç Anadolu'nun doğusunda ve Doğu Anadolu'da sıcaklıklar bugün 4-5 derece artacak. Batıda da sıcaklıklar2-3 derece artıyor örneğin İstanbul bugün 26 derece, İzmir bugün 28 derece.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow