hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Heyet hazır! AK Parti MHP ile iş birliğini konuşacak

  Partilerin yerel seçim hazırlıkları sürüyor. AK parti, MHP ile iş birliği olanaklarını görüşmek üzere heyetini kurdu. İki parti arası ilk görüşmenin bu hafta yapılması bekleniyor. Detayları CNN TÜRK Arda Erdoğan’ın aktardı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti, yerel seçimlerde MHP ile iş birliği olanaklarını görüşmek üzere heyetini oluşturdu. İlk temasın bu hafta gerçekleşmesi bekleniyor. Partilerin yerel seçim hazırlıkları sürüyor. Cumhur İttfakı'nda da çalışmalar hız kazandı. Kanun gereği yerel seçimlerde ittifak yapılamıyor ancak seçim iş birliğinin önü açık ve bu kapsamda AK Parti ve MHP’nin 2019 yerel seçimlerindekine benzer bir çalışma yürütülmesi için kollar sıvandı.

  AK Parti, MHP ile yerel seçim iş birliği olanaklarını görüşmek üzere heyet oluşturdu. Heyete AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala başkanlık edecek. Heyette, Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz da bulunacak.

  AK Parti ile MHP arasında heyetler arası ilk görüşmenin bu hafta gerçekleşmesi bekleniyor. AK Parti heyetinin, teması MHP’li mevkidaşları olan kurmaylarla kuruması bekleniyor. Bu isimler arasında Feti Yıldız ve Sadir Durmaz’ın olması öngörülüyor.

  Ağustos sonunda gerçekleşen Erdoğan-Bahçeli görüşmesinde seçim iş birliği gündeme gelmişti. Bu kapsamda AK Parti ile MHP heyetleri iş birliğinin çerçevesi için mesai harcayacak. Beklenti iş birliğinin büyükşehirler ve ilçeleri üzerinde olması yönünde. Çerçevenin diğer kentleri kapsayacak şekilde genişleyip genişlemeyeceği müzakerelerin ardından netleşecek. AK Parti 2019’da da belediye başkanları üzerinden 3 büyükşehirde MHP ile iş birliği yapmıştı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow