MHP’de milletvekili aday listesi açıklandı

Video: MHP’de milletvekili aday listesi açıklandı
Milliyetçi Hareket Partisi (<a class="in-news-link" href="/mhp" target="_blank" title="MHP haberleri">MHP</a>) aday listesini açıkladı.. <a class="in-news-link" href="/devlet-bahceli" target="_blank" title="Devlet Bahçeli haberleri">Devlet Bahçeli</a> yine Osmaniye'den aday oldu. MHP'de 22 milletvekili yeniden listeye girerken başvuru yapan Oktay Vural ve Mehmet Parsak dahil 8 isim liste dışı kaldı. Bahçeli, Başkanlık Divanı'nın tamamı ile MYK'sının önemli bir bölümüne de listelerde yer verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) aday listesini açıkladı.. Devlet Bahçeli yine Osmaniye'den aday oldu. MHP'de 22 milletvekili yeniden listeye girerken başvuru yapan Oktay Vural ve Mehmet Parsak dahil 8 isim liste dışı kaldı. Bahçeli, Başkanlık Divanı'nın tamamı ile MYK'sının önemli bir bölümüne de listelerde yer verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli aday listesinde memleketi Osmaniye'den 1'inci sırada yer aldı.

MHP'de 13 millletvekili listeye giremedi. İşimler şöylle:

Seyfettin Yılmaz, Mehmet Parsak, Şefkat Çetin, Mustafa Mit, Mehmet Günal, Mehmet Necmettin Ahrazoğlu, Ekmeleddin İhsanoğlu, Atilla Kaya, Kenan Tanrıkulu, Oktay Vural, Fahrettin Oğuz Tor, Oktay Öztürk, Zihni Açba.

Listede, Ankara 1'inci Bölge 1'inci sırada Mevlüt Karakaya, 2'nci sırada Zühal Topçu ve 3'üncü sırada Eyüp Yıldız aday gösterildi. Ankara 2'nci Bölge 1'inci sıradaki Sadir Durmaz'ı Nevin Taşlıçay ve Abdullah Ağar takip etti. Ankara 3'üncü Bölge 1'inci sırada yer alan Yaşar Yıldırım'ı ise Erkan Haberal ve Fatih Çetinkaya izledi.

İstanbul'da listenin ilk 3 sıralarında; 1'inci Bölge'de Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter ve Mehmet Bülent Karataş, 2'nci Bölge'de Celal Adan, Cemal Çetin ve Nur Tuğba Aktay, 3'üncü Bölge'de ise Feti Yıldız, İsmail Faruk Aksu ve Arzu Erdem bulunuyor.

İzmir'de ilk 3 sıralarda; 1'inci Bölge'den Hasan Kalyoncu, Selahattin Şahin ve Cihan Aslan, 2'nci Bölge'den ise Tamer Osmanağaoğlu, Abdulkadir Bektaş ve Yalçın Koçyiğit aday gösterildi.

Parti Genel Sekreteri İsmet Büyükataman Bursa birinci bölgeden 1. sırada, genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hidayet Vahapoğlu Bursa ikinci bölgeden 1. sırada aday olurken, Erkan Haberal Ankara üçüncü bölgeden 2. sırada, Saffet Sancaklı da Kocaeli’nden 1. sırada aday listesine girdi.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS