MHP'li Yalçın'dan İYİ Parti'ye üçüncü yol yanıtı

MHP'li Yalçın'dan İYİ Parti'ye üçüncü yol yanıtı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, İYİ Parti'nin üçüncü yol çıkışına, "Milliyetçilik milletimizin bekası uğrunda siyaset edenler için üçüncü değil, başından beri birinci yoldur" yanıtını verdi. MHP'li Yalçın yerel seçimler için ise "Partimiz, birçok il ve ilçede seçimi kazanacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"MİLLİYETÇİLİK BAŞTAN BERİ BİRİNCİ YOLDUR"

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti'ye yaptığı teklifin ardından, İYİ Parti'den gelen üçüncü yol açıklamalarına cevap verdi. "MHP'yi yok sayarak -milliyetçilik üzerinden- 3. bir siyasi yol inşa etmeye çabalamak, deniz üzerinde yürümekten farksızdır. İçinde MHP'nin yer almadığı bir siyasi eksende Türk milliyetçiliği davası gütmek, kurusıkı tabancayla hedefe ateş etmeye benzeyecektir. Bu itibarla da milliyetçilik; ülkemizin birlik ve bütünlüğü, milletimizin bekası uğrunda siyaset edenler için üçüncü değil, başından beri birinci yoldur" dedi.

"442 İLÇEDE KONGRELER TAMAMLANDI"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP'nin kongre süreci nedeniyle yazılı açıklama yaptı. 9 Ağustos'ta başlayan ilçe kongreleri kapsamında şimdiye kadar 442 ilçede kongrelerin tamamlandığını söyledi. MHP'nin 14'üncü olağan büyük kurultayının düzenleneceği tarihin ise kongre sürecinin tamamlanmasının ardından açıklanacağını kaydetti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"MİLLET DOĞRU TERCİHE YÖNELECEK"

2024 yerel seçimlerine de değinen MHP'li Yalçın, Ankara ve İstanbul gibi bazı kentlerin CHP'li başkanlarca yönetilmesinin vatandaşları pişmanlığa sevk ettiğini belirterek, "Milletimiz, yeniden doğru tercihe yönelecektir" dedi. Yalçın, "Partimiz, 31 Mart 2019'da kaybedilen belediyeler de dâhil olmak üzere birçok il ve ilçede seçimi kazanacaktır" ifadesini kullandı.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber