Mide botoksu ölüm getirdi

Mide botoksu ölüm getirdi

{ title }

SONRAKİ VİDEO

İstanbul Tuzla’da mide botoksu ameliyatı olan bir kişi hayatını kaybetti. Ölüm sonrası açılan soruşturma kapsamında 2 doktor gözaltına alındı. Detayları CNN TÜRK muhabiri Emrah Çakmak aktardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CNN TÜRK muhabiri Emrah Çakmak detayları şu ifadelerle aktardı;

“İstanbul Tuzla’da mide botoksu geçiren hastaların bazılarında çift görme, mide bulantısı ve tansiyon yükselmesi şikâyeti belirdi. Bu şikayetler üzerine hastalar işlemin yapıldığı hastaneye başvurdu ve çevre hastanelere gittiler. Aynı zamanda hasta yakınları şikâyetçi oldu. Bu şikâyetin üzerine polis ekipleri harekete geçti ve detaylı bir inceleme gerçekleştirdi.

Aynı şikâyetten İstanbul ve İzmir’de 31 kişinin hastanelere başvurduğu tespit edildi. Bunun üzerine Sağlık Bakanlığı ekipleri hızlıca İstanbul ve İzmir’deki bu iki hastaneye giderek acil bir inceleme gerçekleştirdi.

Gerekli incelemeler sonucunda işlemin yapıldığı ilaçlara el konuldu ve Sağlık Bakanlığı tarafından incelemeye alındı. Bu inceleme neticesinde ilacın dozundan fazla kullanıldığı tespit edildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bu süreç devam ederken ilaç firmasının sahibi ve 2 doktor gözaltına alınmıştı. Ardından doktorlar serbest bırakıldı ve ilaç yetkilisi adli kontrolle serbest kaldı.

Ancak bu operasyon gerçekleştirilen biri hayatını kaybetti. 46 yaşındaki Aylar Korhanova hayatını kaybetti. Bunun üzerine 2 doktor tekrar gözaltına alındı. Soruşturma devam ediyor.”

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber