Millet İttifakı’nda liste temasları

Millet İttifakı’nda liste temasları

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Millet İttifakı’nda milletvekili listeleri için çalışmalar başladı. Temaslar sürüyor. Altılı masayı oluşturan partilerin kurmayları komisyon toplantısı yaptı. Ayrıca Millet İttifakı içinde ittifak formülü de masada. Ayrıntılar haberimizde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı oldu. Millet İttifakı’nda şimdi sıra milletvekili listelerinde.

Edinilen bilgilere göre, cumhurbaşkanı adayı açıklandıktan sonra altılı masayı oluşturan partilerin genel başkan yardımcılarının olduğu komisyon toplantısı yapıldı. Ayrıca ikili üçlü görüşmeler de oluyor.

İYİ Parti'den henüz diğer partileri listesinden gösterebileceğine dair bir sinyal ise yok. İYİ Parti’deki genel havanın ise bu kez Türkiye genelinde çoğunlukla kendi milletvekili adaylarını gösterme yönünde olduğu öğrenildi. Daha çok CHP ile diğer partiler görüşüyor. Millet İttifakı içinde ittifak önerisi, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu tarafından gündeme getirildi. Gelecek-Saadet-DEVA partileri arasında ortak liste yapılması gündemde.

Millet İttifakı’nda liste temasları

CHP ve İYİ Parti’den ise “bu üç partinin vereceği bir karar” değerlendirmeleri yapılıyor. DEVA, Gelecek ve Saadet partilerinin muhafazakâr seçmene hitap etmek için bazı bölgelerde birliktelik sağlayabilir düşüncesi de gündemde.

Memleket Partisi’nin Muharrem İnce'yi cumhurbaşkanı adayı göstermesi, tabanları birbirine yakın CHP oylarını nasıl etkiler? Bu soru gündemdeyken, gözler CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun ittifak dışındaki partilerle yapacağı görüşmelere çevrildi. Aralarında HDP'nin de olduğu birçok partiye bu hafta ziyaret gerçekleşecek. Kılıçdaroğlu, parti ziyaretleri kapsamında "Memleket Partisi’ni de ziyaret edebilir, ama masa değişmez" değerlendirmesi yapılıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber