Milletvekilleri bugün yemin edecek

Milletvekilleri bugün yemin edecek

{ title }

SONRAKİ VİDEO

28. dönem milletvekilleri yemin ederek göreve başlayacak. Yemin törenini de en yaşlı üye sıfatıyla geçici Meclis Başkanı olarak MHP Genel Başkanı ve Osmaniye Milletvekili Devlet Bahçeli yönetecek. Milletvekillerinin yemin törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Seçim tamamlandı. Artık sıra milletvekillerinin yemin töreninde. Seçim nedeniyle faliyetlerine ara verilen Türkiye Büyük Millet Meclisi, 28. dönem milletvekillerinin yemin töreni için toplanacak. 28. dönem milletvekilleri bugün yemin töreni için genel kurulda olacak. MHP Genel Başkanı ve Osmaniye Milletvekili Devlet Bahçeli, en yaşlı üye sıfatıyla oturumu yönetecek.

İlk olarak genel kurulda Bahçeli kürsüye çıkarak yemin edecek. Ardından başkanlık koltuğuna geçecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan da locadan yemin törenini izleyecek. Milletvekilleri illere göre soy isim ve isim sıralamasıyla kürsüye çıkarak yemin edecekler. İl sıralaması Ankara'ya geldiğinde Ulu Önder Atatürk için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunacaklar. Cumhurbaşkanı'nın da bir süre yemin töreninde kaldıktan sonra ayrılması bekleniyor.

Milletvekilleri yemin etmelerinin ardından resmen göreve başlamış olacak. Herhangi bir sebepten ilk birleşime katılamayan milletvekilleri, katıldıkları ilk birleşimde yemin edecekler. İmtina eden milletvekilleri, milletvekili sıfatlarından kaynaklanan haklardan yararlanamayacaklar...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cumartesi günü ise genel kurul saat 15.00'te Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemin töreni için açılacak. Geçici Meclis Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cumhurbaşkanlığı mazbatasını verecek. Ardından da Cumhurbaşkanı Erdoğan yemin edecek.

Pazar günü ise yeni kabine üyeleri için Genel Kurul'da yemin töreni gerçekleştirilecek.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber