Muhalefetten yerel seçim iş birliği

Muhalefetten yerel seçim iş birliği

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yerel seçimlerde iş birliği yapacaklarını duyurdu. Diğer partilerle de dirsek teması olabileceğini söylediler.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP’nin oylarıyla meclise giren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu kamera karşısına beraber geçti. Yerel seçimlerde iş birliği yapacaklarını duyurdular.

Karamollaoğlu ve Davutoğlu, Saadet-Gelecek Meclis Grubu İstişare Toplantısı'nda bir araya geldi. Yerel seçim gündemli açıklamada, başka partilerle dirsek teması olabileceği de vurgulandı.

Karamollaoğlu, “Kendi aramızda bir iş birliği olabileceği gibi diğer siyasi partilerle de dirsek temasını ihmal etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu, “Muhalefetin dağınık olduğu doğrudur, biz toparlamaya çalışıyoruz. Bu ittifak çalışmamızı başka partiler olumlu yaklaştıklarında onlara da açık olacaktır” sözlerini kullandı.

İki partinin toplantısından CHP’ye “öz eleştiri” vurgusu da yapıldı.

Davutoğlu, “Muhalefet seçmeni de mutsuz, özeleştiriden eksik kalındı. Hem de iç tartışmalar yaşanıyor” ifadelerini kullandı.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber

TÜRKİYE | SON DAKİKA