hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Muharrem İnce medya temsilcileriyle buluştu, başkan yardımcılarını açıkladı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İstanbul'da gazete ve TV'lerin genel yayın yönetmenleri ile buluştu. Bu toplantıda Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde başkan yardımcılarının kim olacağını da açıkladı. İnce, Türk medyasını da eleştirdi, kendi konuşmalarının Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmalarıyla çakıştığında yayınının kesilmesini eleştirdi, "Maalesef Türk medyası sınıfta kaldı" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İstanbul'da ulusal gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenleri ile kahvaltıda bir araya geldi. Yeşilköy'de bir otelde düzenlenen kahvaltılı toplantının başında basın mensuplarının kısa bir görüntü aldı.

  İnce'nin 'ilk 100 gün' vaatleri

  Basına kapalı devam eden toplantıya Muharrem İnce ile birlikte TBMM Başkanvekili ve Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı. 

  İnce'den cami yanıtı: 15 yaşımdan beri cuma namazı kılıyorum

  'Dönsek bile bu eski sistem olmayacak'

  Yaklaşık 2 saat süren toplantıda Muharrem İnce, gazete ve TV'lerin genel yayın yönetmenleriyle, daha önceki "Seçildiğim takdirde 2 yıl içinde parlamenter sisteme döneceğiz" açıklamasıyla ilgili detayları paylaştı, şunları söyledi: "Seçilirsem eski sisteme döneceğiz ama eski sistemde de hatalar vardı. O yüzden de geçmişteki parlamenter sistem de doğru olmadığı için tamirat süreci başlatacağız. Dönsek bile bu eski sistem olmayacak."

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Süleyman Soylu'ya Suruç yanıtı

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Suruç'ta biri AK Parti milletvekilinin ağabeyi 3 kişinin öldüğü olayla ilgili suçlamalarına da değindi, "İçişleri Bakanını muhatap almıyorum. Erdoğan'a Bafra konuşması yapan birinin, hangi vicdanla Erdoğan'ın yanında siyaset yaptığını anlamıyorum" dedi.

  'Balkon konuşması hazır'

  Seçilmesi halinde balkon konuşması yapacağını belirten İnce, "Balkon konuşması yapacağım elbette ama balkonda yapmayacağım. Birinci Meclis'e gideceğim. Burada yapacağım konuşma da hazır" diye konuştu.

  'Kandil operasyonu göstermelik, seçime yönelik bir iş'

  Kandil operasyonuna ilişkin de değerlendirmelerde bulunan İnce, "Kandil sınırdan 140 kilometre içeride. Uzman isimlerle konuştum. Seçim öncesinde yapılan iş göstermelik, seçime yönelik bir iştir" dedi.

  Muharrem İnce ‘başkan yardımcılarını’ açıkladı

  Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce toplantıda, rakibi Meral Akşener'in "Başkan olursam İnce'ye yardımcılık teklif edeceğim" sözlerine "Yardımcılık teklif ederse, kazanırsa kabul ederim. Ben kazanırsam onlara (Meral Akşener ve Temel Karamollaoğlu) yardımcılık teklifinde bulunacağım. Ekonomi konusunda piyasalara ve topluma güven vererek başarı sağlayacağız" dedi.

  Muharrem İnce medya temsilcileriyle buluştu, başkan yardımcılarını açıkladı

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bugünkü programına Çorlu ve Mersin mitingleriyle devam edecek olan İnce, buluşmanın ardından kameraların karşısına geçti. İnce'nin açıklaması şöyle:

  "48 günlük bir maratonun sonunda 102 miting yaptık. Biraz sonra Çorlu ve sonra da Mersin'de olacağız. Yarın TÜSİAD ile bir görüşmemiz sonra İzmir mitingimiz var. Sonra Ankara mitingimiz var, Cumartesi günü İstanbul mitingiyle kapatıyoruz. 50 günde 107 miting her halde bir miting olacak. Dünya bizi konuştu ama Türkiye'de medya sınıfta kaldı. Yani ben konuşurken, Erdoğan mikrofonu eline aldığı anda beni kestiler. Hadi onu da anladım. Binali Yıldırım konuşmaya başlayınca da kestiler. Nasıl oluyor da bir Cumhurbaşkanı adayı, başbakan ve pazar gününden sonra olmayacak olan başbakanın konuşması verilip, benimkisi kesildi. Türkiye medyası maalesef sınıfta kaldı. Bu seçimin sonunda 81 milyon, herkes kazanacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Partili, CHP'li, Saadet Partili, İYİ Partili, Demokrat Partili, HDP'li kardeşim kazanacak. Kaybeden anket şirketleri ve Türk medyası olacak. Ama bu seçimin sonucunda en çok sevinen, kazanan da onlar olacak. Mesleklerini yapacaklar, özgür olacaklar. Talimatla manşet atılmayacak, talimatla canlı yayına çıkılmayacak. TRT asla Muharrem İnce'nin borazanı olmayacak. Özgür, mutlu, demokrat, barışmış, büyümüş, adil bölüşmüş bir Türkiye olacak. Bu değişim rüzgarını sokaklarda, meydanlarda görüyoruz. Bunu başaracağız."

  Soruları da yanıtlayan İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile meydanlardaki atışmalarına ilişkin, "Hala zamanımız var. Ben Sayın Erdoğan ile o bir meydanda ben bir meydanda  tartışmak istemiyorum. İstediği bir televizyonda ekonomiyi, mutfağı, tencereyi, geçim sıkıntısını tartışmak üzere doavet ediyorum. Şifreye, aracıya gerek yok. Yüzyüze konuşalım" dedi.

  Kazanma olasılığıyla bir soru üzerine de İnce, "Kazanma olasılığımı da yüksek görüyorum. Fizik öğretmeni olarak olasılık okumuş biriyim. Olasılık üzerinden konuşmayayım, Allah'ın izniyle bu iş oldu diyeyim" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İnce seçim sonuçlarını da CHP Genel Merkezinden değil, Ankara'da "sizin bilmediğiniz bir yer" diye tanımladığı yerde takip edeceğini söyledi. 

  Toplantıya Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı, Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Rıfat Ababay, CNN Türk Genel Müdürü Bora Bayraktar, Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin, Kanal D Haber Genel Yayın Koordinatörü Mustafa Aşçıoğlu, Posta gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mehmet Coşkundeniz'in de aralarında yer aldığı medya yöneticileri katıldı. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow