Muharrem İnce'den "üçüncü yol" vurgusu

Muharrem İnce'den "üçüncü yol" vurgusu

{ title }

SONRAKİ VİDEO

14 Mayıs'a iki gün kala cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, ikinci tur için uzun süren sessizliğini bozdu. Önce partisinin MYK'sını toplayan ince ardından da sosyal medya hesabından üçüncü yol vurgusu yaptı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Adaylıktan çekiliyorum. Bunu memleketim için yapıyorum. Bahaneleri kalmasın. Yoksa seçim sabahı bütün suçu bize atacaklar." Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 14 Mayıs'a sadece iki gün kala bu sözlerle cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmişti. Gözler İnce'nin 2. tur için yapacağı açıklamaya çevrilmişti. İnce'den hiçbir adaya destek çıkmadı.

Seçimin ikinci tura kalması ile birlikte, İnce'nin Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vereceği iddia edilmiş, İnce ise hastaneden paylaştığı o fotoğrafla iddiayı yalanlamıştı. "Tümü gerçek dışıdır" ifadelerini kullandı.

Sonrasında ise İnce'yi Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın ziyaret ettiği öğrenildi. O görüşmenin ardından İnce, partisinde MYK'yı topladı. Sonrasında herhangi bir açıklama yapılmadı. İnce uzun süren sessizliğini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bitirdi. Üçüncü yol vurgusu yaparak şu ifadeleri kullandı:

"Biliriz ki; fitne zamanı oturan, ayakta durandan; ayakta duran, yürüyenden; yürüyen koşandan hayırlıdır. Halkımıza yalan söylemedik, hileye başvurmadık. Terör örgütlerinin hain planlarına karşı dik durduk, boyun eğmedik. Herkesi üçüncü yola; akla, adalete ve ahlaka çağırdık, fettan sesimizi kıstı, duyulmadık. Vazgeçtik mi? Asla. Pazartesi günü üzerimizi çırpıp yeniden başlıyor, içimizde Cumhuriyetin neşesi ile yollara düşüyoruz."

Haber devam ediyor
Haberin devamı

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber