hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Muharrem İnce'nin sandığa etkisi ne olur? Murat Gezici yorumladı

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  KAYNAKCNN TÜRK

  Muharrem İnce'ye Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Milli Eğitim Bakanlığı teklif edilebileceği iddiaları var. Keza İnce, Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi'ye yaptığı açıklamada, "Bana bir teklif falan yok. Kemal Bey gelirse konuşurum. Ben müzakereye açığım" ifadelerini kullandı. Peki, İnce adaylıktan çekilebilir mi? Sandığa etkisi ne olur? Kamuoyu Araştırmacısı Murat Gezici, CNN TÜRK canlı yayınında yorumladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  İşte Murat Gezici'nin açıklamaları:

  "MESELE BAKANLIK TEKLİFİ BOYUTUNUN ÇOK ÖTESİNDE"

  Cumhuriyet Halk Partisi açısından baktığımız zaman meselenin bakanlık teklifinin boyutunun çok ötesinde. Örneğin Iğdır'da 2018 seçimlerinde 150 fazla oy alan muhalefet 1 tane fazla milletvekili çıkardı. Şuan Manisa, Aydın, Bolu, Iğdır, Denizli, Zonguldak, Bilecik, Elazığ gibi sayabileceğim 28 tane ilde 3 oy ila 1000 oy arasında farkla muhalefet ya da iktidar daha fazla milletvekili alacak. Yani çok kritik bir seçim. 10 oyla seçim kazanılabilecek veya kaybedilebilecek bir dönem. 28 ilde milletvekilliği. Şimdi baktığınız zaman Muharrem İnce'nin dahil olması muhalefete 28 milletvekili daha fazla getirecektir. Yani Millet İttifakı'na. O yüzden bu seçimde sadece bir bakanlık boyutunda bakılmıyor. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Muharrem İncenin sandığa etkisi ne olur Murat Gezici yorumladı

  "SADECE CUMHURBAŞKANLIĞI DESTEĞİ İSTENMİYOR"

  Sadece cumhurbaşkanlığı desteği istenmiyor Muharrem İnce'den. Muharrem İnce'den istenen aslında milletvekilliği listelerinin kaldırılması. Yani aday çıkarmaması da istendiği konuşuluyor. Belki Kemal Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı olduktan sonra CHP'nin geleceğinde nasıl bir yol alacağız istişaresinde de bulunmak istiyor olabilir Muharrem İnce. Bunda haklı mıdır? Eski bir CHP'li olarak geçmişte benzer örnekler gördük. Olabilir mi, olabilir. DSP-CHP-SHP gibi süreçleri yaşamıştık. Bu seçim muhalefet açısından varlığını koruma anlamında çok önemli. O yüzden istişare kültürünü artıracaklardır.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow