hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Murat Karayalçın'dan CHP'ye eleştiri

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Eski CHP Genel Başkanı ve eski Bakanlardan Murat Karayalçın, CHP'nin kurultaya gidecek olmasını olumlu karşıladığını söyledi. CHP'yi aldığı oy oranı üzerinden eleştirdi. Karayalçın, "Partimizin, dört parti ile birlikte yüzde 25 dolayında oy alabilmiş olması ciddi bir başarısızlık olarak görülmelidir" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "YÜZDE 25 OY CİDDİ BİR BAŞARISIZLIK"

  Eski CHP Genel Başkanı ve eski Bakanlardan Murat Karayalçın, CHP'de kurultay yapılmasına karar verilmesini olumlu karşıladığını söyledi. CHP'ye oy oranları üzerinden eleştirilerde bulundu. "Alınan yüzde 48'lik oy ciddi bir kazanım olarak görülmelidir. Ancak partimizin TBMM seçiminde, hem de 4 parti ile birlikte yüzde 25 dolayında oy alabilmiş olması ise ciddi bir başarısızlık olarak görülmelidir. Eğer parlamenter sistemde olsaydı, bu oy oranı başarısızlığın ötesinde bir hezimet olarak değerlendirilecekti" dedi.

  Sosyal medya hesabından açıklama yapan Karayalçın, "Meclis seçimindeki başarısızlığın nedeni CHP örgütünde, uzunca bir süreden bu yana yaşanan düşük siyaset kapasitesidir" ifadelerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "GENEL BAŞKANLIK KURULTAY'DA TARTIŞILIR"

  Karayalçın, kurultay sürecinde seçimlerde yaşanan taktik ve stratejik yanlışlıkların tartışılacağını söyledi. "Buna genel başkanlık konusu da eklenebilir. Oysa bana göre asıl tartışılması gereken konu, Cumhuriyet Halk Partisi'nde düşük kapasiteye yol açan yapısal sorunlardır. Bu sorunlar CHP'nin merkez ve taşra örgütlerinin yeniden yapılandırılması ile aşılabilir" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow