Naci Görür: Bu fay üzerinde yeni depremler olabilir

Video: Naci Görür: Bu fay üzerinde yeni depremler olabilir

Depremin ardından uzmanlar CNN TÜRK ekranlarından uyarılarda bulunmaya devam ediyor. Profesör Doktor Naci Görür Elazığ depremine karşı bu ekranda uyarıda bulunmuştu. Naci Görür Doğu Anadolu Fayı için uyarılarda bulundu.

6 Ekim 2019 tarihinde CNN TÜRK'te depremle ilgili açıklamalarda bulunan Prof Dr. Naci Görür, Elazığ depremine karşı uyarmıştı. Canlı yayında Türkiye’nin deprem haritasını inceleyen Görür, depreme nokta atışıyla işaret etti. Görür yine CNN TÜRK ekranlarında depremi değerlendirdi.


Naci Görür Kuzey Anadolu Fayına verilen önemi Doğu Anadolu Fayı içinde göstermeliyiz dedi.


6 virgül 8'lik depremden sonra Elazığ'ın Palu ilçesi, Bingöl ve Adıyaman'ın Çelikhan ilçelerinde deprem olma ihtimali olabilir. Görür, bu noktalara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.


Deprem uzmanı Naci Görür Kuzey Anadolu ve Doğu Anadolu fay hatlarını ele aldı. Kuzey Anadolu fay hattının Marmara bölgesinde büyük bir depreme sebebiyet vereceğini söyledi. Uzun yıllardır uyuyan ama Elazığ depremiyle uyanan Doğu Anadolu fay hattına da dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.


Profesör Dr Naci Görür, yöneticilerin Doğu Anadolu fayının aktif bir fay olduğunu bilmeleri ve gereken önlemleri acilen almaları gerektiğini vurguladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS