Nasuhi Güngör'den Muharrem İnce'nin iddialarına yalanlama

Video: Nasuhi Güngör'den Muharrem İnce'nin iddialarına yalanlama
<a class="in-news-link" href="/chp" target="_blank" title="CHP haberleri">CHP</a>'nin Cumhurbaşkanı adayı <a class="in-news-link" href="/muharrem-ince" target="_blank" title="Muharrem İnce haberleri">Muharrem İnce</a>'nin iddialarına gazeteci <a class="in-news-link" href="/nasuhi-gungor" target="_blank" title="Nasuhi Güngör haberleri">Nasuhi Güngör</a>'den yanıt geldi. Yazılı açıklama yapan Güngör, İnce'nin iddialarını reddetti.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin iddialarına gazeteci Nasuhi Güngör'den yanıt geldi. Yazılı açıklama yapan Güngör, İnce'nin iddialarını reddetti.

Nasuhi Güngör, Muharrem İnce'nin bahsettiği Yenilikçi Hareket adlı kitabın yaklaşık 20 yıl önce yayınlandığını hatırlattı. "O dönem AK Parti'nin kuruluş sürecine dair bazı iddiaları içeriyordu" dedi.  

Açıklamada, "Kitapta geçen Recep Tayyip Erdoğan-Fethullah Gülen görüşmesiyle ilgili iddialar, ne yazık ki somut herhangi bir bilgiye ve belgeye değil, tamamen o dönemdeki bazı dedikodulara dayanmaktadır. Zaten kitapta da buna dair hiçbir bilgi ya da belgeye atıf yoktur" denildi.

Güngör, "Üzülerek ifade edeyim ki, bizzat kendi yazdığım bu iddiaların kamuoyuna bilgi ya da belge gibi sunulacak hiçbir yanı yok. Ne gazeteciliğim, ne de bugüne kadar yaptığım herhangi bir görev bu kitaptaki sözkonusu iddiaları doğru kılmaz" ifadesini kullandı.

Güngör, "Yıllar önce yazdığım mesnetsiz bir iddianın FETÖ'yle mücadeleye ve Cumhurbaşkanımızın bu konudaki tavizsiz duruşuna en küçük bir zarar getirmesine asla razı olamam" açıklamasında bulundu.  

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS