hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Nazmi Arıkan davasında savcı mütalaasını açıkladı

  Eğitimci Nazmi Arıkan cinayeti soruşturmasında tutuklu yargılanan Ufuk Akçekaya, üçüncü kez hâkim karşısına çıktı. Duruşmaya katılan cumhuriyet savcısı, sanığın canavarca hisle ve kasten öldürme suçlarından cezalandırılmasını talep etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Eğitimci Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker, Çanakkale Gelibolu'daki bağ evinde öldürülmüştü. Ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen tutuklu sanık Ufuk Akçekaya için savcı mütalaasını açıkladı.

  Çanakkale 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen, üçüncü duruşmada sanık Ufuk Akçekaya, duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS sistemi ile bağlandı. Duruşmada bulunan cumhuriyet savcısı mütalaasını açıkladı.

  Nazmi Arıkan davasında savcı mütalaasını açıkladı

  Savcı, tutuklu sanık Ufuk Akçekaya’nın, Nazmi Arıkan'ı tasarlayarak, canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürme, maktul Şerif Eker'i ise canavarca hisle, eziyet çektirerek ve suç delillerini gizlemek ve yakalanmamak amacıyla öldürme suçlarından cezalandırılmasını talep etti.

  Müşteki avukatı Kaan Karcılıoğlu, Nazmi Arıkan ve Şerif Eker'i öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Ufuk Akçekaya’nın en üst seviyeden ve takdir indirimi uygulanmadan ağırlaştırılmış müebbet cezalandırılmasını talep etti. Sanık Ufuk Akçekaya savunmasında, suçlamaları kabul etmeyerek
  mahkeme heyetinden tahliyesini istedi. Duruşma 29 Mart’a ertelendi. Sanık Ufuk Akçekaya’nın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Nazmi Arıkan davasında savcı mütalaasını açıkladı

  Çanakkale'nin Gelibolu'ya bağlı Karainebeyli köyünde eğitimci Nazmi Arıkan'a ait çiftliğin çalışanları, 13 Temmuz'da iş yerlerine gittiklerinde bir süredir haber alamadıkları Arıkan ve şoförü Şerif Eker'in cansız bedeniyle karşılaşmış, Arıkan ve Eker'in bıçaklanarak öldürüldükleri ortaya çıkmıştı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow