hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Nefesler tutuldu seçim sonucu beklendi

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Cumhurbaşkanı seçiminde oy verme işlemi saat 17:00'de tamamlandı. Yüksek Seçim Kurulu yayın yasaklarını saat 18.15 itibarıyla kaldırdı. İşte bu kararın ardından seçim sonuçları açıklanmaya başladı. Peki bu süreçte hangi açıklamalar geldi?

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Oy kullanma işlemi tamamlandıktan sonra Türkiye nefesini tuttu, seçim sonuçlarını beklemeye başladı.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oy verme işleminin tamamlandığı saat olan 17:00'de sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Sandık başlarında bulunulması uyarısını hatırlattı.

  Ardından Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener saat 17.13'te kameraların karşısına geçti. Seçimle ilgili ilk bilgileri verdi.

  CHP’den ilk açıklama ise saat 17.30'da Faik Öztrak'tan geldi. Öztrak, “Görevlilerimiz ve vatandaşlarımız sandıkları korumaya devam etsin” ifadelerini kullandı.

  Saat 18.07'de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener seçim değerlendirmesi yaparak “Sandıklara sahip çıkalım" dedi.

  Saat 18.12'de YSK Başkanı Yener, bir kez daha kameraların karşısına geçti. Yayın yasağının kaldırıldığını duyurarak ‘Veri akışında sıkıntı yok’ dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Saat 18.50'de CHP’den 2. açıklama geldi ve “Her iki kişiden birinin oyunu almış gözüküyoruz” ifadeleri kullanıldı.

  O açıklamaya yanıt AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten saatler 19.05'i gösterdiğinde geldi ve “CHP kendi verilerini gerçekmiş gibi sunmaya çalışıyor. CHP genel merkezinin panik havasında olmasına gerek yok” dedi.

  19.58'de YSK Başkanı Yener yüzde 75 oranındaki veriyi paylaştı. Ardından saatler 20.17'yi gösterdiğinde Erdoğan, İstanbul Kısıklı'da halka teşekkür etti.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, saat 20.57'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kutladı. Ardından Millet İttifakı bileşenlerinden açıklamalar geldi ve başkentte son açıklama CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN balkon konuşması oldu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow